Puchar Polski w Trójboju i Dwuboju Nowoczesnym – Warszawa

by Tomasz Cygański

W dniach 09-11.06 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
w Warszawie odbyła się ostatnia V edycja Pucharu Polski juniorów młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym.  Była to edycja bardzo ważna ze względu na możliwości bezpośredniej kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w trójboju. Taką przepustkę dostawali tylko zwycięzcy wśród dziewcząt
i chłopców. Pomimo bardzo udanego startu naszych trójboistów nie zdołali oni wygrać tej edycji. Według regulaminu oprócz zwycięzcy w tej ostatniej edycji  jechali jeszcze najlepsi z rankingu
i wygrani podczas Mistrzostw Polski do lat 17 w formule Laser Run sprzed tygodnia. Dyrektor sportowy Stanisław Pytel tuż po zakończeniu ogłosił trzy pewne już osoby do wyjazdu, w którym to gronie znalazł się nasz zawodnik Gerard Machel (jako mistrz Polski w formule Laser Run) spośród pozostałych naszych zawodników równie dobrze wystartował Adrian Wiśniewski, który uplasował się na 4 pozycji .

Najlepszą z dziewcząt okazała się Martyna Mękalska, która jako dwuboistka wystartowała pierwszy raz w trójboju i od razu zajęła 4 miejsce. Taką dobrą postawę zawdzięcza dobremu strzelaniu (2 miejsce) i bieganiu (5 miejsce) zaraz za nią była powracająca po kontuzji Nicola Horbacz
z taką samą ilością punktów. Na miejscu 8 po świetnym biegu znalazła się Karolina Stokłosiński a na 10 jej siostra Angelika.

W śród dwuboistów najlepsze miejsce w tym sezonie  zajął Dominik Bujko, który po rekordowym wyniku w biegu zdołał awansować z 5 pozycji po pływaniu. Natomiast Paweł Miluch był 21 i to też jest najlepsze miejsce Pawła w tym sezonie. Jeżeli chodzi o rywalizację dziewcząt to po raz kolejny w pierwszej szóstce znalazła się Nela Szczur , która uzyskała piąty czas biegu co pozwoliło  na przesunięcie się z piętnastej lokaty po pływaniu.

Na ten start w nagrodę pojechali też Zwycięzcy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Matylda Horbacz oraz Dragan Szczur (pod nieobecność  kontuzjowanego Kajetana Gontowiuka) Dwójka naszych najmłodszych  poradziła sobie wyśmienicie nie zważając na kilka lat starszych od siebie rywali. Uzyskując rewelacyjne wyniki zarówno w pływaniu jak i w biegu zajęli odpowiednio Matylda Horbacz była 23 na 45 zawodniczek a Dragan 31 na 55 startujących.

Wszystkim naszym reprezentantom oraz szkoleniowcom  gratulujemy.