MŚ – Portugalia

by Tomasz Cygański

Daria Niedziałkowska i Kamil Kasperczak zajęli 12. miejsce w zmaganiach sztafet mieszanych na mistrzostwach świata juniorów w czwórboju nowoczesnym w Caldas da Rainha. Wygrali Egipcjanie przed Francuzami i Rosjanami.

Nasi reprezentanci świetnie spisali się w szermierce – nie tylko wygrali rundę wstępną z 28 pokonanymi rywalami na koncie, ale też wygrali w rundzie bonusowej, zdobywając dodatkowe dwa punkty do dorobku. Za nimi uplasowali się Egipcjanie Salma Abdelmaksoud i Ahmed Elgendy oraz Argentyńczycy Martina Armanazqui i Franco Serrano – obie pary odniosły 24+1 wygraną.

W pływaniu Biało-Czerwoni zajęli 13. miejsce z czasem 2:01,32. Najszybsi (1:55,12) byli Włosi Beatrice Mercuri i Giorgio Malan, którzy wyprzedzili Białorusinów Katsiarynę Etsinę i Aleksieja Chursa (1:55,40). W klasyfikacji łącznej Polacy zachowali prowadzenie, a Egipcjanie drugie miejsce, natomiast na trzecie awansowali Francuzi Emma Riff i Ugo Fleurot.

Do kombinacji Niedziałkowska startowała 15 sekund przed Abdelmaksoud i 19 przed Riff. Niestety, finałowa konkurencja nie wyszła naszym reprezentantom i na mecie Kasperczak zameldował się na 12. pozycji. Zwycięstwo odnieśli Egipcjanie, na drugim miejscu uplasowali się Francuzi, a brąz przypadł w udziale Rosjanom.