Nela Szczur i Michał Jabłoński Mistrzami Polski Juniorów Młodszych !

by Tomasz Cygański

 Pięciobój odmrożony międzynarodowo

W ostatni weekend na terenie WOSiR-u im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się zmagania Pucharu Polski seniorów i młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w formule laser-run. Impreza była pierwszymi na świecie międzynarodowymi zawodami po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Rywalizacja trójboistów do lat 17 przyniosła dwa złota gospodarzom – wśród dziewcząt wygrała Nela Szczur, natomiast wśród chłopców Michał Jabłoński, reprezentujący barwy MKP Myślibórz, ale od pewnego czasu trenujący w OSSM Drzonków. Męskie podium uzupełnili zawodnicy z MKS-u Jedynki Łódź, Szymon Stanisławczyk i Kacper Klimczak (w klasyfikacji open rozdzielił ich jeszcze Czech Michal Frydrych), natomiast u pań srebro zdobyła ich klubowa koleżanka, Małgorzata Karbownik, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Pola Wolska ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legii Warszawa. W pierwszej dziesiątce zmieściły się jeszcze dwie zawodniczki ZKS-u – Aleksandra Kasperczak i Matylda Horbacz zajęły odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce – a u chłopców jeden – Paweł Miluch, który w ubiegłym sezonie był najmłodszym uczestnikiem seniorskich MP, uplasował się na dziewiątej pozycji.

W rywalizacji seniorskiej pierwsze miejsce u pań trafiło do Zielonej Góry – Anna Maliszewska, która reprezentuje barwy KS-u Olimpia, pokonała z dużą przewagą Niemki Rebbecę Langrehr i Annę Matthes. W rywalizacji młodzieżowej (do lat 21) na podium stanęły Julia Walser, Esther Fernandez Donda i Kristýna Tomanová, a w juniorskim czwórboju na pozycjach medalowych uplasowały się Fernandez Donda, Rosalie Hänel i Barbora Hartmanová. Najlepszą z zawodniczek klubu z Drzonkowa okazała się Agnieszka Wysokińska (12. miejsce), która była trzecią z Polek, przegrywając rywalizację na krajowym podwórku z krajowymi seniorkami – Maliszewską i Martą Kobecką.

U panów na podium kategorii open znalazł się najbardziej doświadczony zawodnik ZKS-u Szymon Staśkiewicz, który ustąpił pola jedynie Danielowi Ławrynowiczowi z Legii i Niemcowi Marvinowi Faly’emu Dogue. Wśród młodzieżowców podium zdominowali Niemcy – Pele Uibel, Moritz Klinkert i Fernand Mitterrand, natomiast wśród czwórboistów Klinkert pokonał Macieja Klimka z RTP Victorii Radom i Olafa Paradowskiego z UKS-u G-8 Bielany Warszawa. W pierwszej dziesiątce otwartej klasyfikacji znalazł się jeszcze jeden z zawodników miejscowego klubu, Kamil Kasperczak, który uplasował się na dziewiątej pozycji.

Dla większości zawodników rywalizacja w tym tygodniu była przetarciem przed mistrzostwami Polski seniorów, które w pierwszym tygodniu września odbędą się również na terenie WOSiR-u.

Wojciech Nowakowski