Ewa Pydyszewska z medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy

by Tomasz Cygański

Srebrnym medalem Polki rozpoczęły mistrzostwa Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym. Na drugim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej w Drzonkowie stanęły zawodniczka miejscowego ZKS-u Ewa Pydyszewska oraz siostry Wiktoria i Michalina Wierzby z Legii.

Spośród Biało-Czerwonych najlepiej spisała się Wiktoria Wierzba, która dzięki świetnej postawie w laser-runie awansowała na dziewiątą pozycję. Udane zawody zanotowała też jedenasta na mecie Ewa Pydyszewska, która na liście startowej zastąpiła swoją klubową koleżankę, Agnieszkę Wysokińską. Pydyszewska, najmłodsza w naszej reprezentacji, uzyskała najlepszy wynik w szermierce, tracąc jednak nieco na parkurze, gdzie zaliczyła trzy zrzutki. Z kolei Michalina Wierzba i Daria Niedziałkowska zajęły miejsca 7-8 w pływaniu, kończąc zawody odpowiednio na 14. i 16. miejscu.

W klasyfikacji drużynowej triumfowały Czeszki przed Polkami i Ukrainkami. W sobotę na starcie staną panowie – wśród nich Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Kamil Kasperczak i Filip Olejnik.