Przedświąteczny weekend udany dla ZKS

by Tomasz Cygański

Tradycyjnie w przedświąteczny weekend na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego odbył się memoriał upamiętniający „Szeryfa”. W tym roku w jego ramach rozegrano też mistrzostwa Polski U24.

Żeńskie zawody zakończyły się zwycięstwem Elžbety Adomaitytė – Litwinka podium dzieliła ze swoją rodaczką, Aureliją Tamašauskaitė, jednak pomiędzy nimi znalazła się jeszcze Marta Kobecka. Reprezentantka Polski wykorzystała nie tylko przewagę, którą zawdzięczała najlepszej szermierce w stawce, ale też oszczędziła siły na finisz laser-runa, w którym skutecznie broniła drugiej pozycji przed Tamašauskaitė. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery Polki, w tym dwie przedstawicielki klubu z Drzonkowa – Ewa Pydyszewska i Agnieszka Wysokińska. Pydyszewska wywalczyła dzięki temu srebro młodzieżowych mistrzostw Polski, plasując się między zawodniczkami UKS-u G-8 Bielany Warszawa, Adrianną Kapałą i Paulą Markowicz.

W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Niemcy – Jan Kaufmann i Pele Uibel – a na najniższym stopniu podium stanął Dovidas Vaivada. Najlepszym z Polaków był Cyprian Cybulski – junior ZKS-u Drzonków tym samym wygrał klasyfikację MP U24, przed Maciejem Klimkiem z RTP Victorii Radom oraz Oskarem Paradowskim z UKS-u G-8 Bielany Warszawa. Przed Klimkiem, który w klasyfikacji Memoriału Zbigniewa Majewskiego zajął 12. miejsce, uplasowali się jeszcze dwaj starsi koledzy klubowi Paradowskiego – Maciej Dukielski oraz wracający po kontuzji do rywalizacji Jarosław Świderski, który zamknął czołową dziesiątkę.

Podczas ceremonii dekoracji najlepszych pięcioboistów, uroczyście pożegnano też opuszczających w tym roku klub młodych zawodników – Julię Dąbrowską, Karolinę i Angelikę Stokłosiński oraz Marcela Suligę.

Równolegle z zawodami pięciobojowymi rozegrano Klubowy Puchar im. Zbigniewa Majewskiego w trójboju dla najmłodszych zawodników trenujących w Drzonkowie. Wśród dziewcząt w kategorii U13 wygrała Nadia Dróżdżek przed Leną Pilch i Hanną Macewicz, a w kategorii U15 Zuzanna Jastrzębska pokonała Nadię Marcinkowską. Wśród chłopców rozegrano też kategorię U11 – w niej Tymoteusz Krawczyk wyprzedził Wojciecha Kurianowicza. W kategorii U13 zwyciężył Marcel Sadowski przed Tymoteuszem Marcinkowskim, Borysem Szczurem i Karolem Kurianowiczem, a w rywalizacji U15 na najwyższym stopniu podium stanął Adam Stasiński, wyprzedzając Borysa Sawaściuka i Jana Sikorę. Do finałowej konkurencji nie przystąpił Mieszko Orawiec, sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Wojciech Nowakowski