Kasperczak drugi na inaugurację sezonu 2021

by Tomasz Cygański

Drugie miejsce Kamila Kasperczaka w rywalizacji pięcioboistów to najlepszy wynik ZKS-u Drzonków podczas pierwszego w roku 2021 Pucharu Polski. Zawody na terenie WOSiR-u w Drzonkowie odbyły się w obsadzie międzynarodowej.

W rywalizacji seniorów i młodzieżowców na starcie stanęła cała krajowa czołówka. Finałowa konkurencja, czyli laser-run, w większości potwierdziła wyniki z pozostałych trzech części pięcioboju – na pierwszym miejscu do mety dobiegł Łukasz Gutkowski (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia Warszawa), na drugim Kamil Kasperczak, a na trzecim Sebastian Stasiak (KS Olimpia Zielona Góra), który wprawdzie wcześnie wyprzedził Szymona Staśkiewicza, ale nie zdołał na ostatnich metrach doścignąć młodszego kolegi z reprezentacji Polski. Kasperczak wygrał też klasyfikację młodzieżową, przed innym reprezentantem ZKS-u, Dominikiem Bujko oraz Jakubem Rogowiczem z UKS-u G-8 Bielany Warszawa. W rywalizacji juniorów-czwórboistów triumfował Maciej Klimek z RTP Victorii Radom przed dwoma Węgrami, Dominikiem Batuską i Milánem Csákiem. Również w trójbowych zmaganiach zawodników poniżej lat 17 na podium stanęło dwóch Węgrów – Ákosa Tótha i Barnabása Simona rozdzieli reprezentant łódzkiej Jedynki, Szymon Stanisławski.

Wśród pań pod zwyciężyła kolejna reprezentantka kraju Węgier – Blanka Guzi – młodzieżowa mistrzyni świata w laser-runie musiała jednak do ostatnich metrów bronić się przed atakami Marty Kobeckiej z UKS-u Kapry-Armexim Pruszków. Na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Kapała (UKS G-8 Bielany Warszawa), która tym samym zapewniła sobie wygraną w kategorii młodzieżowej oraz juniorskiej. W rywalizacji pięcioboistek do lat 21 podium uzupełniły Węgierka Hanna Breitner oraz zawodniczka ZKS-u Agnieszka Wysokińska, natomiast w rywalizacji juniorskiej obok Kapały na „pudle” stanęły Réka Marschall, która uzyskała najlepszy wynik w konkurencji szermierczej (285 pkt.) i Dórka Sara Tóth. Madziarzy zameldowali się też na podium rywalizacji trójbojowej – Linda Haraszin ustąpiła pola jedynie najlepszej pływaczce w 43-osobowej stawce, Małgorzacie Karbownik z warszawskiej Legii oraz kolejnej zawodniczce klubu-gospodarza imprezy, Mai Marcinkowskiej.

Kolejna edycja Pucharu Polski zaplanowana jest również w Drzonkowie na 12-14.03.2021

Wojciech Nowakowski