Pięciobojowy sezon w Drzonkowie nabiera tempa

by Tomasz Cygański

W najbliższy weekend na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędą się drugie w tym roku zawody Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. Jest to ostatnia impreza w kalendarzu przed inauguracją Pucharu Świata.

Zawody, jak zwykle w Drzonkowie, odbędą się w obsadzie międzynarodowej – od paru dni w Ośrodku trenują reprezentacje Gwatemali i Meksyku, a spodziewany jest też przyjazd zawodników z krajów ościennych: Litwy, Czech i Niemiec. W sumie na starcie stanie ponad setka sportowców. Reprezentacja Polski będzie nieco ze względu na przygotowania do Pucharu Świata i zarazem wznowienia walki o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio. Część naszej kadry swój kontrolny start zaliczyła bowiem tydzień temu w Budapeszcie podczas tradycyjnych zawodów halowych, uznawanych za rozpoczęcie sezonu międzynarodowego.

Zawody w Drzonkowie będą jednak dzięki temu świetną okazją do przejrzenia zarówno zaplecza naszych krajowych liderów, jak też i kadr młodzieżowych. Przy okazji zmagań pięciobojowych bowiem odbędzie się rywalizacja w czwórboju i trójboju.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, na zawodach nie będą mogli być obecni kibice. Zapraszamy jednak do śledzenia zmagań za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Wojciech Nowakowski