Puchar Polski Juniorów Młodszych w Trójboju i Dwuboju Nowoczesnym – WARSZAWA 2021

by Tomasz Cygański

W dniach 28-30.05 w Warszawie odbyła się ostatnia, czwarta edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Blisko 170 zawodników i zawodniczek z 22 klubów rywalizowało w dwuboju i trójboju nowoczesnym walcząc o punkty rankingowe pozwalające na start w Mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej. Nasz klub reprezentowała 27 osobowa ekipa, która dostarczyła nam w ten weekend wielu wrażeń. Pierwszą konkurencją zawodów było strzelanie. Część naszych dwuboistów, którzy startowali w tym wypadku poza konkurencją, spróbowało swoich sił aby zyskiwać już powoli doświadczenie na przyszłe lata. Jedyną trójboistką ZKS-u Drzonków na tych zawodach była Zuzanna Jastrzębska, która na strzelaniu osiągnęła wynik 354 punktów plasując się tym samym na 7 miejscu. Wśród naszych trójboistów najlepiej spisał się Jan Sikora, który uzyskał 412 punktów, co ostatecznie było najlepszym wynikiem w całej stawce startujących. Po zmaganiach strzeleckich wszyscy zawodnicy przenieśli się na pływalnię, żeby tam pokazać się z jak najlepszej strony na dystansie 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Ciężka praca na treningach zaowocowała wieloma rekordami życiowymi, a walka naszych zawodników do ostatnich metrów cieszyła oczy trenerów. Wszyscy wzajemnie się wspierali i dopingowali, tworząc przy tym świetną atmosferę na trybunach. Jako pierwsze płynęły dwuboistki na dystansie 100 metrów a zaraz po nich chłopcy z tej samej kategorii wiekowej. Najlepiej z dziewcząt popłynęła Nadia Drozdek osiągając wynik 1:12,76 co dawało jej 15 miejsce w całej stawce. Wśród chłopców Marcel Sadowski zakończył dystans 100 metrów stylem dowolnym w czasie 1:05,96 (6 miejsce) będąc tym samym najszybszym dwuboistą naszej drużyny w konkurencji pływania. Warto naprawdę podkreślić, że wszyscy dwuboiści stanęli na wysokości zadania i wykonali kawał dobrej roboty. Trójboiści nie pozostali dłużni i również osiągnęli wyniki szybsze lub w okolicach swoich rekordów życiowych. I tu ponownie najlepiej spisał się Jan Sikora, który z czasem 2:05,52 zajął 4 miejsce. Po udanych startach naszych podopiecznych udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, żeby naładować energię na następny dzień. W niedzielę zawodnicy ZKS-u Drzonków przystąpili do ostatniej konkurencji zawodów, którą był bieg na dystansie 1000 metrów (dwubój) oraz 2000 metrów (trójbój). Najlepiej wśród dwuboistek pobiegła Nadia Drozdek (3:37,46) co pozwoliło jej ostatecznie uplasować się na wysokim 9 miejscu w klasyfikacji generalnej. Podobnie jak w pływaniu najszybszym reprezentantem naszego klubu na trasie biegu był Marcel Sadowski uzyskując czas 3:20,57 i kończąc tym samym swój start w ścisłej czołówce na 6 miejscu. Dobra postawa na biegu naszej trójboistki Zuzanny Jastrzębskiej pozwoliła jej utrzymać 5 lokatę wśród całej stawki. Po zaciętej walce na biegu najwyżej wśród trójboistów uplasował się Jan Sikora, który zakończył swoje zmagania na 3 miejscu. Podobnie jak na pływaniu i tutaj byliśmy świadkami wielu rekordów życiowych. Warto również napomknąć, że wszyscy nasi trójboiści zajęli wysokie miejsca w pierwszej 10-tce. Świetna postawa naszych zawodników dała naszemu klubowi ZKS Drzonków 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, mimo nieobecności paru kluczowych trójboistów. Wszyscy walczyli do samego końca i dostarczyli nam wielu wrażeń w ten weekend. Postawa naszej reprezentacji może bardzo cieszyć, ponieważ udowodnili swoją współpracą w drużynie, że są w stanie wchodzić na następne szczeble. W imieniu sztabu trenerskiego bardzo dziękujemy wszystkim startującym za zaangażowanie i gratulujemy uzyskanych wyników. Podziękować należy również trenerom za opiekę i bardzo dobre przygotowanie zawodników do startu. Następny start już niebawem, ponieważ za dwa tygodnie w Cetniewie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U16&U14, gdzie nasi podopieczni będą walczyć o najwyższe laury.