Mistrzostwa Polski Juniorów

by Tomasz Cygański

Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki oraz sztafety mieszane walczyły o tytuł najlepszego w kraju.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Nela Szczur z ZKS Drzonków, która obroniła tytuł z poprzedniego roku, na miejscu drugim do mety dotarła Małgorzata Karbownik z St PP CWKS Legia Warszawa, a trzecia byłaWiktoria Pruszyńska z UKS G-8 Bielany Warszawa.


W rywalizacji mężczyzn zwyciężył obrońca tytułu Maciej Klimek z RTP Victoria Radom, miejsce drugie zajął Michał Jabłoński z ZKS Drzonków, a miejsce trzecie Eryk Bąbel z UKS Gromik Gdynia.

Po rywalizacji indywidualnej odbyły się również sztafety mieszane. Wśród 12 sztafet najlepszą okazała się sztafeta ZKS Drzonków w składzie Nela Szczur & Michał Jabłoński, miejsce drugie zajęła sztafeta MIX2 w składzie Małgorzata Karbownik (St PP CWKS Legia Warszawa) & Maciej Klimek (RTP Victoria Radom) która wyprzedziła trzecią sztafetę MIX 3 w składzie Pola Wolska (St PP CWKS Legia Warszawa) & Olaf Paradowski (UKS G-8 Bielany Warszawa).