Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym – ALEKSANDRIA (EGIPT)

by Tomasz Cygański

7 miejsce Kamila Kasperczaka i Macieja Klimka w rywalizacji sztafet męskich podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Aleksandrii

Polacy rozpoczęli swój udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Aleksandrii (Egipt). Podczas dzisiejszej rywalizacji sztafet męskich Polskę reprezentowali Kamil Kasperczak i Maciej Klimek. Do walki o medale przystąpiło 18 sztafet z całego świata.

Polacy osiągnęli 6 najlepszy rezultat konkurencji pływackiej (1:50,03), a po bardzo udanym turnieju szermierczym, podczas którego Kamil i Maciej zajęli wysokie 4 miejsce z pulą 234 punktów (21 zwycięskich walk) znaleźli się w ścisłej czołówce-na miejscu 4- z niewielką stratą punktową do pierwszej trójki.
Równie udany przejazd po parkurze naszych zawodników (jedna zrzutka i 8 punktów za przekroczenie normy czasu) i 285 punktów dopisanych do ich konta po jeździe konnej umocnił ich na miejscu 4. Nasza sztafeta na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyła 23 sekund za prowadzącymi Ukraińcami, mając za swoimi plecami bardzo mocnych rywali.
Polacy odnotowali świetne wyniki w biegu, niestety błędy popełnione podczas rund strzeleckich znacznie utrudniły walkę o medale. Nasi zawodnicy finiszowali na miejscu 7.

7 miejsce Kamila Kasperczaka i Macieja Klimka w rywalizacji sztafet męskich podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Aleksandrii