Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak zwycięzcami Pucharu Polski #1 w obsadzie międzynarodowej.

by Tomasz Cygański

Za nami trzydniowe zawody podczas pierwszych w nowym sezonie zawodów z cyklu Puchar Polski, Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach rozegranych na obiektach WOSiR Drzonków wystartowało 93 zawodniczki i zawodnicy. Oprócz Polaków o najwyższe lokaty rywalizowali Czesi, Egipcjanie, Litwini i Niemcy.

Zwyciężczynią w kategorii OPEN wśród kobiet została Natalia Dominiak (ZKS Drzonków). Wysokie rezultaty uzyskane przez nią podczas pływania (2:18,36-9 miejsce), szermierce (244 punkty-5 miejsce) i niemal bezbłędny przejazd po parkurze (299 punktów, jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu) dał jej drugą pozycję w klasyfikacji po trzech konkurencjach. Na prowadzeniu, z 3-sekundową przewagą nad Polką znajdowała się reprezentantka Litwy Medeja Gineityte. Jako trzecia do laser run przystąpiła Katarzyna Ligęza (ZKS Drzonków). Bezkonkurencyjna na 3000-metrowej trasie biegu ze strzelaniem okazała się Natalia Dominiak, która zwycięstwem w tej konkurencji zapewniła sobie pierwsze miejsce w całych zawodach. Jako druga do mety dobiegła Litwinka Aurelia Tamasauskaite, a na trzecim miejscu, po bardzo udanym wyścigu finiszowała Polka Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków).

Po zwycięstwo w kategorii OPEN wśród mężczyzn został Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków). Zajęcie pierwszego miejsca w turnieju szermierczym zapewniło mu bardzo dużą zaliczkę punktową. Na swoją korzyść rozstrzygnął aż 32 z 38 pojedynków, dzięki czemu zdobył 275 punktów. Jedna zrzutka podczas przejazdu po parkurze (293 punkty) i 9 lokata uzyskana w pływaniu (2:06,95) dały mu prowadzenie przed rozstrzygającą konkurencją łączoną. Z numerem drugim i 11 sekundami straty do lidera na trasę biegu wyruszył Jarosław Świderski (UKS „G-8” Bielany). 15 sekund za prowadzącym wystartował Daniel Ławrynowicz (STPP „CWKS” Legia). Bardzo dobrze biegnący i zdecydowanie najskuteczniejszy na strzelnicy Kamil Kasperczak sięgnął po zwycięstwo w zawodach finiszując 4 sekundy przed Danielem Ławrynowiczem (2 najlepszy czas laser run). Jako trzeci linię mety przekroczył Jarosław Świderski.

Kategoria U21 kobiety

1 miejsce- Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków)

2 miejsce- Lucie Hlavackova (Czechy)

3 miejsce-Medeja Gineityte (Litwa)

Kategoria U21 mężczyźni

1 miejsce- Titas Puronas (Litwa)

2 miejsce- Moritz Klinkert (Niemcy)

3 miejsce- Tobias Parizek (Czechy)

KategoriA U19 kobiety

1 miejsce- Maja Biernacka (STPP „CWKS” Legia)

2 miejsce- Lucie Hlavackova (Czechy)

3 miejsce- Małgorzata Karbownik (STPP „CWKS” Legia)

Kategoria U19 mężczyźni

1 miejsce- Moustafa Abouamer (Egipt)

2 miejsce- Hubert Skibiak (UKS „G-8” Bielany)

3 miejsce- Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

Kategoria U17 kobiety

1 miejsce- Hanna Jakubowska (STPP „CWKS” Legia)

2 miejsce- Aleksandra Kasperczak (ZKS Drzonków)

3 miejsce- Giedre Gudelyte-Gudeleviciute (Litwa)

Kategoria U17 mężczyźni

1 miejsce- Adam Machaj (ZKS Drzonków)

2 miejsce- Igor Radomyski (STPP „CWKS” Legia)

3 miejsce- Jan Sikora (ZKS Drzonków)

Gratulacje dla zawodników i trenerów!