Trzy medale lubuskich pięcioboistów na Mistrzostwach Europy U17 i U19 w Krakowie.

by Tomasz Cygański

Maja Marcinkowska mistrzynią Europy sztafet kobiet U19.

Zawodniczka ZKS Drzonków Maja Marcinkowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorek w czwórboju nowoczesnym.  Wraz z koleżanką z Legi Warszawa , Polom Wolską w wspaniałym stylu   pokonały sztafety z 11 krajów Europy. Po pierwszej konkurencji szermierce nasze zawodniczki uplasowały się na wysokim szóstym  miejscu gromadząc na swoim koncie 218 punktów. Po rewelacyjnym pływaniu w którym zajęły drugie miejsce z czasem 2:05,29, nasze zawodniczki przesunęły się na miejsce czwarte. Ostatnia konkurencja , laser – run był popisem reprezentantek Polski, które zdeklasowały rywali wywalczając złoty medal. Wielkie gratulacje !

Michał Jabłoński wicemistrzem Europy w konkurencji mix U19.

Kolejny Medal do kolekcji klubowej dodał Michał Jabłoński, który wraz z zawodniczkom Małgorzatą Karbownik sięgnął po srebrny medal w konkurencji mix. Wysoki wynik szermierki  spowodował, że Polska para był druga na otwarcie dnia. Po pływaniu nasz team awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie po połączonym biegu i strzelaniu ( laser – run) Polski mix zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy!. W konkurencji indywidualnej Michał zajął wysokie 13 miejsce.

Maja Gradoń  – srebrną medalistkom U17 w konkurencji drużynowej !

Jedna z najmłodszych zawodniczek w debiucie uplasowała się indywidualnie na miejscu 26. W raz z koleżankami z drużyny : Hanną Jakubowską oraz Katarzyną Dębską wywalczył tytuł wicemistrzyń Europy w konkurencji drużynowej.

Adam Machaj wraz z Igorem Radomyskim uplasował się na wysokim 6 miejscu w sztafecie mężczyzn. W starcie indywidualnym zakończył zmagania na pozycji  25 w kategorii U17.

Paweł Miluch – w sztafecie męskiej wraz Marcelem Walkowiakiem uplasował się na miejscu 10. W finale nasz zawodnik zajął się 21 miejsce w kategorii U19.

Wszystkim naszym reprezentantkom i reprezentantom gratulujemy !!!. Przed nimi kolejne zgrupowania na których szykować będą się do Mistrzostwa Świata we Włoskim Lignano.