Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak w ścisłym finale Mistrzostw Europy Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym.

by Tomasz Cygański

Wśród najmocniejszych zawodniczek i zawodników Europy, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału wystartowali reprezentanci ZKS Drzonków  Natalia Dominiaki Kamil Kasperczak. Aby znaleźć się w tym gronie, musieli przebrnąć przez bardzo wymagające fazy eliminacji i półfinałów.

Po rozegraniu zasadniczej rundy szermierki, Natalia Dominiak zajmowała 12 lokatę z wynikiem 205 punktów (16 zwycięstw). Już w półfinale pokazała, że jest bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów, uzyskując jeden z najlepszych wyników konkurencji łączonej (3 rezultat wśród 36 półfinalistek). Niestety jazda konna, która otworzyła dzisiejszą walkę o medale, okazała się dla naszej zawodniczki pechowa. Upadek z konia, okazał się na tyle poważny, że konieczna była interwencja medyków. Natalia Dominiak nie mogła kontynuować swojego startu w kolejnych konkurencjach. Szczęśliwie, po badaniach, mogła wrócić do polskiej ekipy.

Bardzo dobrze zaprezentował  się Kamil Kasperczak. W  turnieju szermierczym uzyskał 231 punktów. Kamil  bezbłędnie przejechał parkur.  Kamil Kasperczak, po bardzo mocnej ostatniej pętli biegu finiszował jako 10 zawodnik finału Mistrzostw Europy.

Wielkie brawo i gratulacje!