Memoriał Zbigniewa Majewskiego – 2022

by Tomasz Cygański

Tradycyjnie już, ostatnim startowym akcentem roku, był zakończony dziś Memoriał Zbigniewa Majewskiego, rozgrywany na obiektach WOSiR Drzonków. Był to zamykający sezon startów sprawdzian, dający informacje potrzebne do budowania planu szkolenia na przyszły sezon. W zawodach wystartowali zawodnicy rywalizujący w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym (w formule laser run).

Kategoria OPEN

Najlepsi w kategorii Open okazali się Adrianna Kapała (UKS G-8 Bielany) i Daniel Ławrynowicz (STPP „CWKS” Legia), którzy ukończyli walkę o medale z dużą przewagą.

Zwyciężczynią szermierczego turnieju kobiet została Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków). Zadała aż 29 zwycięskich trafień, ulegając swoim rywalkom tylko 9-krotnie. Na swoim koncie zgromadziła 264 punkty. Adrianna Kapała uplasowała się na 6 miejscu (245 punktów). Po rozegraniu 3 konkurencji na prowadzeniu znajdowała się Ewa Pydyszewska. O ostatecznej kolejności na podium miał zdecydować laser run.

W finałowej odsłonię zawodów, lepsza okazała się Adrianna Kapała, przed Ewą Pydyszewską i reprezentantką Czech Anną Roubickovą.

Na prowadzeniu, od początku rywalizacji OPEN wśród mężczyzn, znajdował się Daniel Ławrynowicz. Tryumfował w turnieju szermierczym (257 punktów), pokonując Macieja Dukielskiego, zawodnika UKS G-8 Bielany (254 punkty, 2 miejsce w turnieju) i reprezentanta gospodarzy, Michała Jabłońskiego (243 punkty). Podobnie jak podczas rywalizacji kobiet, wysokie rezultaty uzyskane przez czołową trójkę w konkurencji jeździeckiej, nie przyniosły wstępnych rozstrzygnięć. Na te, musieliśmy poczekać do zakończenia laser run.

Jako pierwszy, ze znaczną przewagą, na trasę konkurencji łączonej wyruszył Daniel Ławrynowicz. Skuteczny na strzelnicy i dobrze przygotowany biegowo zawodnik STPP „CWKS” Legia, uzyskał najlepszy czas laser run, czym przypieczętował ostateczne zwycięstwo. Po srebrny medal zawodów sięgnął Maciej Dukielski (UKS G-8 Bielany). Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant ZKS Drzonków Michał Jabłoński.

Kategoria U21 kobiety

1 miejsce – Adrianna Kapała UKS G-8 Bielany

2 miejsce – Ewa Pydyszewska ZKS Drzonków

3 miejsce – Michalina Wierzba STPP „CWKS” Legia

Kategoria U21 mężczyźni

1 miejsce – Michał Jabłoński ZKS Drzonów

2 miejsce – Maciej Klimek 'Victoria’ Radom

3 miejsce – Paweł Miluch ZKS Drzonków

Kategoria U19 kobiety

1 miejsce – Małgorzata Karbownik STPP „CWKS” Legia

2 miejsce – Pola Wolska STPP „CWKS” Legia

3 miejsce – Maja Marcinkowska ZKS Drzonków

Kategoria U19 mężczyźni

1 miejsce – Michał Jabłoński ZKS Drzonków

2 miejsce – Paweł Miluch ZKS Drzonków

3 miejsce – Hubert Skibiak STPP „CWKS” Legia

Kategoria U17 kobiety

1 miejsce – Hanna Jakubowska STPP „CWKS” Legia

2 miejsce – Zuzanna Gradoń ZKS Drzonków

3 miejsce – Zofia Wyczołek UKS G-8 Bielany

Kategoria U17 mężczyźni

1 miejsce – Bartosz Szmytke UKS G-8 Bielany

2 miejsce – Krystian Trepczyk UKS „Gromik” Gdynia

3 miejsce – Borys Sawaściuk ZKS Drzonków

Gratulacje!!