Zielonogórski Klub Sportowy na 37 miejscu w Polsce !

by Tomasz Cygański

Miło nam poinformować, że nasz klubu w ubiegłym roku uplasował się na wysokim 37 miejscu w klasyfikacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego. W województwie lubuskim uplasowaliśmy się na drugim miejscu . Wyżej od nas był klub Gwardia Zielona Góra. Nasze osiągniecie nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy naszych sekcji sportowych , które wchodzą w skład naszego stowarzyszenia. To najlepsze podsumowanie pracy szkoleniowej i trenerskiej, niesamowitego zaangażowania zawodników i ich rodziców w rozwój sportowy. Zielonogórski Klub Sportowy otwiera drogę do spełnienia sportowych marzeń w dyscyplinach pięciobój nowoczesny, tenis stołowy i jeździectwo. System Sportu Młodzieżowego to zainicjowany w 1994 roku zbiór zasad i regulaminów definiujący proces szkolenia oraz współzawodnictwa sportowego w Polsce wśród dzieci i młodzieży od 14 do 23 roku życia. W obecnej edycji systemu zliczono 691 wydarzeń (zawodów z cyklu Mistrzostw Polski) z 75 dyscyplin sportowych w grupach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec. Łącznie w Systemie Sportu Młodzieżowego uczestniczyło 68683 zawodników z 16 województw, 373 powiatów, 983 gmin i 3782 klubów sportowych.

Gratulacje !!!