Podsumowanie IV. EDYCJI PUCHARU POLSKI W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM W KATEGORII U16 i U14.

by Tomasz Cygański

W miniony weekend tj. 12.05. – 13.05.2023 zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w IV. edycji Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U16 i U14. Organizator zaplanował zawody na jeden dzień, dlatego zmagania rozpoczęły i jednocześnie zakończyły się w sobotę. Jako pierwsi do boju przystąpili trójboiści, którzy musieli wykazać się precyzją na strzelaniu. Równo w południe do naszych starszych zawodników dołączyli młodsi dwuboiści i tak na basenie rozpoczęła się prawdziwa walka o medale i czołowe lokaty. Ostatnia konkurencja biegania odbyła się na niecodziennym stadionie, który mierzył 300 metrów.

Cała ekipa ZKS-u Drzonków pokazała, że nie przyjechała do Warszawy aby zwiedzać Pałac Kultury czy Stare Miasto. Udowodnili po raz kolejny, że chcą walczyć o czołowe miejsca w stawce a swoim rywalom przesłali wiadomość, że na nadchodzących Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży łatwo skóry nie sprzedadzą.

I tak zaczynając od dwuboju dziewczyn w kategorii U12 na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej uplasowała się Wiktoria Samohina, a tuż za nią jej siostra Anna Samohina. Również w dwuboju, ale w kategorii U14 srebrny medal wywalczyła Maja Gradoń, która osiągając najszybszy wynik biegu awansowała z 13 pozycji. Czołową dziesiątkę w tej rywalizacji zamknęła Kornelia Dudziak. W rywalizacji chłopców U12 zdecydowanie zwyciężył Danylo Lustiuk, a jego brat Tymofiy Lustiuk w kategorii U14 wywalczył drugą pozycję. Zaraz za nim, na trzecim miejscu zameldował się Tymoteusz Krawczyk, który osiągnął drugi czas biegu w całej stawce. Po świetnym finiszu na ostatnich metrach Wojciech Kurianowicz wywalczył wysoką 5. pozycję, będąc rocznikiem młodszym od większości zawodników. W kategorii U16 z naszego klubu wystartowały dwie zawodniczki i obie stanęły na podium. Srebrny medal zdobyła Maja Szondelmajer a z brązowego cieszyła się Zuzanna Gradoń. Wśród chłopców w Rej samej kategorii Marcel Sadowski musiał zadowolić się najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscem a w czołowej dziesiątce, na 9. miejscu uplasował się Karol Kurianowicz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników. Trzymamy mocno kciuki za przygotowania i starty w najważniejszych imprezach sezonu, które odbędą się w Grudziądzu i Szczyrku.

Paweł Dąbrowski.