Anna Maliszewska i Kamil Kasperczak najlepsi podczas Pucharu Polski #3

by Tomasz Cygański

WOSiR Drzonków, już po raz trzeci gościł zawodników, biorących udział w imprezie z cyklu Puchar Polski. Dla naszych reprezentantów był to ważny sprawdzian, na podstawie którego wyłonieni zostaną Ci, którzy powalczą o bezpośrednią kwalifikację do Paryża, podczas zbliżających się Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Kategoria OPEN kobiety
Już od początku rywalizacji kobiet, czołowe miejsca zajmowały najbardziej doświadczone zawodniczki. Zwyciężczyni jazdy konnej i turnieju szermierczego Oktawia Nowacka (ZKS Drzonków), wypracowała sobie bardzo wysoką, 31-sekundową przewagę nad Anną Maliszewską, w klasyfikacji po trzech konkurencjach. Szybsza na strzelnicy Nowacka, wybiegła na ostatnią pętlę biegu jako liderka, ale kilka sekund po niej, swoje stanowisko strzeleckie opuściła Maliszewska. Bezkonkurencyjna na trasie biegu Anna Maliszewska. Przez cały wyścig systematycznie odrabiała straty do prowadzącej. Popisała się imponującym finiszem i jako pierwsza przekroczyła linię mety. 5 sekund za nią finiszowała Oktawia Nowacka, a jako trzecia finałowy laser run ukończyła Marta Kobecka UKS „Kapry Armexim” Pruszków. Co ciekawe, wszystkie trzy reprezentantki Polski wróciły do rywalizacji po niedawno przebytych kontuzjach, dlatego, prezentowana przez nie wysoka forma zapowiada bardzo ciekawą rywalizację podczas głównych imprez tego sezonu.

W klasyfikacji Młodzieżowców najlepsza okazała się Adrianna Kapała (UKS „G-8” Bielany), na drugim stopniu podium stanęła Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków), a trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Czech Barbora Harmanova.

W kategorii do lat 19 zwyciężyła Melis Kacar (STPP „CWKS” Legia). Zdobywczynią srebrnego medalu została jej koleżanka klubowa Hanna Matusik, a po brąz sięgnęła reprezentantka ZKS Drzonków Dominika Możdżan.

Kategoria OPEN mężczyźni

Zdecydowane, bo 21-punktowe prowadzenie przed decydującą o kolejności na podium konkurencją łączoną, zbudował zawodnik RTP „Victorii” Radom Maciej Klimek. Bezbłędny przejazd po parkurze, drugi najlepszy wynik pływania (2:01.37) i drugi najwyżej punktowany rezultat szermierki, dały mu sporą przewagę nad reprezentantem gospodarzy Kamilem Kasperczakiem (ZKS Drzonków). Jako trzeci na trasę biegu ze strzelaniem wyruszył Maciej Dukielski, zawodnik stołecznego UKS „G-8” Bielany.
Zdecydowanie mocniejszy biegowo i skuteczny na strzelnicy Kamil Kasperczak, zdołał przesunąć się na pozycję lidera, stale powiększając przewagę nad pozostałymi rywalami. Niezagrożony przekroczył metę wyścigu, wyprzedzając Macieja Klimka o 24 sekundy. Trzecie miejsce, po zaciętej walce z Danielem Ławrynowiczem, zapewnił sobie Maciej Dukielski (UKS „G-8” Bielany).

Zdobywcą złotego medalu w klasyfikacji Młodzieżowców został Kamil Kasperczak. Drugie miejsce zajął Maciej Klimek (RTP „Victoria” Radom), a po brązowy medal trzeciej edycji Pucharu Polski w tej kategorii, sięgnął Michał Jabłoński (ZKS Drzonków).

W kategorii do lat 19 triumfował reprezentant Czech Kristof Svarc, przed dwoma zawodnikami ZKS Drzonków, Janem Sikorą i Adamem Machaj.