Kamil Kasperczak 5 zawodnikiem Mistrzostw Europy Młodzieżowców, drużyna mężczyzn z brązowymi medalami !

by Tomasz Cygański

Ostatniego, czwartego dnia Mistrzostw Europy Młodzieżowców rozstrzygnięto finał mężczyzn, w którym wystąpiło 17 zawodników. Polskę reprezentowali Maciej Klimek, Kamil Kasperczak, Michał Jabłoński i Adam Machaj.

To Michał Jabłoński okazał się najlepszy podczas rankingowej rundy szermierki, otwierającej walkę o tytuł mistrza Europy. Jego wynik 226 punktów, był 4 rezultatem w klasyfikacji turnieju. Z wynikiem 214 punktów, miejsce 10 zajął Maciej Klimek. 13 wynik należał do Kamila Kasperczaka (202 punkty). Adam Machaj zdobył ich 178.

Polacy dobrze poradzili sobie podczas swoich przejazdów po parkurze. Maciej Klimek został jednym z sześciu uczestników finału, którzy odnotowali bezbłędne, 300-punktowe rezultaty. Kamil Kasperczak popełnił tylko jeden błąd, na swoim koncie zachował 293 punty. 292 „oczka” to dorobek Adama Machaja. Michał Jabłoński, po dwóch zrzutkach, dopisał do swojego konta 286 punktów.

Bonusowa runda szermierki dostarczyła nam wielu emocji za sprawą występu Kamila Kasperczaka. Nasz reprezentant zwyciężył osiem razy z rzędu, dzięki czemu zdobył 16 dodatkowych punktów i awansował w klasyfikacji generalnej. Po jednej walce na swoją korzyść rozstrzygnęli Michał Jabłoński i Adam Machaj.

Kilka minut po zakończeniu bonusowej rundy szermierki cieszyliśmy się ze świetnego wyniku Macieja Klimka, który pokonując dystans 200 metrów stylem dowolnym w czasie 2:00,41, został wiceliderem tej konkurencji. 7 wynik konkurenci należał do Adama Machaja (2:5,65), tuż za nim, na miejscu 8, sklasyfikowany został Kamil Kasperczak (2:06,38). Michał Jabłoński ukończył wyścig z czasem 2:10,21 (13 wynik konkurencji).

Po rozegraniu trzech konkurencji pozycję 4 zajmował Maciej Klimek. Tracił 27 sekund do prowadzącego Ukraińca Vladyslava Chekana i 10 sekund do pozycji medalowej. Z numerem 7 wystartował Kamil Kasperczak, 5 sekund za nim udział w laser run rozpoczął Michał Jabłoński. Adam Machaj wyruszył na trasę biegu ze strzelaniem jako 16.

Zdecydowanie najmocniejszym z Polaków w finałowym laser run okazał się Kamil Kasperczak. Systematycznie zmniejszał dystans dzielący go od czołówki. Ustanowił 4 najlepszy wynik konkurencji łączonej, dzięki czemu awansował i na mecie wyścigu zameldował się jako 5. Michał Jabłoński został 11 zawodnikiem finału mężczyzn. Sekundę za nim finiszował Maciej Klimek. Adam Machaj zakończył dzisiejszą rywalizację na 16 pozycji.

Polacy stanęli na trzecim stopniu podium, odbierając brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzieżowców.