Natalia Dominiak i Sebastian Stasiak zwycięzcami Memoriału Zbigniewa Majewskiego – podsumowanie zawodów

by Tomasz Cygański

Znamy zwycięzców ostatnich w tym roku kalendarzowym zawodów, będących upamiętnieniem założyciela WOSiR Drzonków Zbigniewa Majewskiego. Impreza, tradycyjnie rozgrywana w ostatni weekend poprzedzający święta, była sprawdzianem dla zawodników kadry seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych, przed nowym rokiem startów.

Trzy dni rywalizacji w formule z jazdą konną dla seniorów oraz formule z OCR dla młodszych kategorii wiekowych, wyłoniły najlepszych zawodników, wkraczających w nowy sezon walki o medale. Dla seniorów była to jedna z dwóch okazji (kolejna zaplanowana jest na luty) na wypełnienie minimum w punktacji czwórbojowej, dające prawo do kwalifikacji w przyszłorocznych zawodach Pucharu Świata.

Najlepszą zawodniczką kategorii OPEN wśród kobiet została reprezentantka ZKS Drzonków, Natalia Dominiak. Swój udział w zawodach rozpoczęła od bezbłędnego przejazdu po parkurze. Oprócz Natalii, komplet punktów w jeździe konnej zdobyły Pola Wolska z STPP „CWKS” Legia i Wiktoria Pruszyńska w UKS „G-8” Bielany.
Zdecydowaną zwyciężczynią turnieju szermierczego okazała się Oktawia Nowacka z ZKS Drzonków, która zdobyła 264 punkty (21V/6D). Wysoko punktowała również Adrianna Kapała z UKS „G-8” Bielany (236 punktów, 2 miejsce w turnieju). Dzięki zwycięstwu w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym wiceliderką rywalizacji OPEN, w klasyfikacji po trzech konkurencjach została Małgorzata Karbownik. Z numerem 1 i 8-sekundową przewagą na trasę wyruszyła Marta Kobecka (UKS Kapry Armexim Pruszków). z numerem trzecim wystartowała Natalia Dominiak. Świetna dyspozycja biegowa i strzelecka Natalii Dominiak i Małgorzaty Karbownik zapewniła nam walkę o zwycięstwo, która na korzyść Dominiak rozstrzygnęła się na ostatnich metrach, po imponującym finiszu zawodniczki gospodarzy. Jako trzecia finiszowała Anna Maliszewska, reprezentantka KS Olimpia Zielona Góra.

W klasyfikacji z OCR, najlepszą zawodniczką została Małgorzata Karbownik. Na drugim miejscu podium stanęła Adrianna Kapała, a trzecie miejsce zajęła Pola Wolska.

Wśród mężczyzn tej samej kategorii, prowadzenie po jeździe konnej objęli Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków) i Sebastian Stasiak (KS Olimpia Zielona Góra), którzy jako jedyni zdobyli maksymalną liczbę punktów. Jednak to Sebastian Stasiak okazał się lepszy na planszy szermierczej, zwyciężając w turnieju z pulą 243 punktów (18V/9D). Kamil Kasperczak, który zadał o dwa trafienia mniej, został drugim zawodnikiem klasyfikacji szermierczej. Trzecie miejsce w tej części rywalizacji zajął Maciej Dukielski z UKS „G-8” Bielany (229 punktów, taki sam wynik jak Kamil Kasperczak). Po rozegraniu pływania, w którym bezkonkurencyjny okazał się Hubert Skibiak (STPP „CWKS” Legia), na prowadzeniu, zgrzewają 10 sekund pozostał Sebastian Stasiak. Drugie miejsce przed laser run zajmował Kamil Kasperczak, trzecie Maciej Dukielski.
Udany start Sebastiana Stasiaka zapewnił mu ostateczne zwycięstwo. Finiszował z 4-sekundowym zapasem nad Kamilem Kasperczakiem (najlepszy wynik laser run). Trzecie miejsce w Memoriale Zbigniewa Majewskiego wywalczył Daniel Ławrynowicz z STPP „CWKS” Legia.

W rywalizacji panów w pięcioboju z OCR pierwsze miejsce zajął Hubert SKibiak. Drugi najlepszy wynik uzyskał Jan Sikora z ZKS Drzonków. Podium uzupełnił kolejny z zawodników gospodarzy Michał Jabłoński.

W młodszej kategorii – U17- wśród kobiet, tryumfowała Maja Szondelmajer (ZKS Drzonków), przed Zofią Wyczołek z UKS „G-8” Bielany i Aleksandrą Kaszubską z STPP „CWKS” Legia.
Wśród panów w tej samej kategorii wiekowej, bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Dubrawski z UKS „G-8” Bielany. Drugie miejsce zajął Maksymilian Dobosz, zawodnik STPP „CWKS” Legia. Na trzecim stopniu podium stanął Krystian Trepczyk, reprezentant UKS „Gromik” Gdynia.

Gratulacje dla zawodników i trenerów! Życzymy sukcesów w nowym sezonie startowym!