Zuzanna Gradoń Mistrzynią Polski U17 !!!

by Tomasz Cygański

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych zostały rozstrzygnięte w Drzonkowie. Na starcie, oprócz licznej reprezentacji Polski stanęli również zawodnicy z Czech, Niemiec i Litwy.

Za sprawą bardzo dobrego występu w turnieju szermierczym, prowadzenie po rozstrzygnięciu pierwszej z konkurencji Mistrzostw Polski, objęła reprezentantka gospodarzy, Zuzanna Gradoń. 254 punkty zawodniczki ZKS Drzonków, uczyniło z niej jedną z faworytek w walce o zwycięstwo. Drugi najlepszy wynik szermierki należał do Hanny Poduszyńskiej z KS „Marbi-Sport” Żywiec (243 punkty). Trzecią lokatę na tym etapie zajmowała Litwinka Ewa Papkute.

Zdecydowanie najszybszą zawodniczką wyścigu pływackiego okazała się Hanna Jakubowska (STPP „CWKS” Legia). Zwyciężyła z czasem 2:12,87, zapewniając sobie awans z zajmowanej po szermierce 11 lokaty na miejsce 4. W klasyfikacji po dwóch konkurencjach prowadziła Hanna Poduszyńska, przed Zuzanną Gradoń i Hanną Matusik (STPP „CWKS” Legia).

Znaczące zmiany na liście wyników nastąpiły po zakończeniu wyścigu na torze przeszkód. Litwinka Papkute okazała się bezkonkurencyjna, dzięki czemu umocniła się na pozycji liderki. Miejsce drugie, ze stratą 7 punktów, zajmowała Maja Szondelmajer (4 wynik OCR). Po udanym występie w OCR, 3 pozycję objęła Niemka Thien-Cathrin Tusche.

Świetnie przygotowana do konkurencji łączonej Zuzanna Gradoń od początku wyścigu odrabiała straty do rywalek. Wyruszyła na trasę 43 sekundy za prowadzącą, ale życiowy występ w decydującym laser run, pozwolił jej na włączenie się do walki o medale. Swoją szansę wykorzystała w najlepszy możliwy sposób, meldując się na mecie jako pierwsza, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Drugi najlepszy wynik biegu ze strzelaniem, którego autorką została Hanna Jakubowska pozwolił jej sięgnąć po srebrny medal. Jako trzecia finiszowała Maja Szondelmajer.

Zwycięzcą turnieju szermierczego rywalizacji mężczyzn został reprezentant UKS G-8 Bielany Piotr Bis. Do 250 punktów zdobytych w rundzie zasadniczej „dołożył” kolejne 4, okazując się dzięki temu lepszym od Litwina Liutaurasa Valeika (250 punktów).Trzeci wynik po zsumowaniu rankingowej i bonusowej rundy szermierki należał do Maksymiliana Dobosza z STPP „CWKS” Legia (244 punkty).

Bardzo zacięta walka o czołowe miejsca w konkurencji pływackiej rozegrała się między Litwinem Valeika, a dwoma Polakami, Maksymilianem Bodnarem (RTP „Victoria” radom) i Maksymilianem Doboszem. Najszybszy okazał się Bodnar, dzięki czemu włączył się do walki o mistrzowski tytuł, awansując z miejsca 9 zajmowanego po szermierce, na pozycję 4.

Dwa najlepsze czasy osiągnięte na torze przeszkód należały do reprezentantów Litwy. Valeika i Lagunavicius zyskali przewagę, nad sklasyfikowanym na pozycji 3 po trzech konkurencjach Maksymilianem Doboszem. Na 4 lokatę przesunął się Antonii Cisek (STPP „CWKS” Legia). Tuż za nim, na miejscu 5, do biegu ze strzelaniem przystąpił Maksymilian Bodnar.

Świetny start w konkurencji łączonej odnotował Maksymilian Bodnar. Okazał się najlepszym zawodnikiem konkurencji łączonej. Przekroczył linię mety jako czwarty zawodnik kategorii OPEN, ale w klasyfikacji Mistrzostw Polski stanął na drugim stopniu podium. Tytuł mistrza wywalczył Maksymilian Dobosz. Brązowy medal zawodów Piotr Bis.

Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięzców!!