Zawody Majowe i Puchar Europy zakończone

Ksenia Frałcowa wygrała zawody Polish International Trophy w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. W klasyfikacji Pucharu Europy Juniorek (do lat 19) zwyciężyła Adelina Ibatullina.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji pływackiej. Wygrała ją Węgierka Rebeka Péter z czasem 2:11,31, o 0,45 s wyprzedzając Rosjankę Ksenię Frałcową.. Najlepszą z dwunastu startujących Polek okazała się Aleksandra Sobolewska, która uzyskała rezultat 2:18,31 i zajęła dziesiąte miejsce.

W szermierce triumfowała Rosjanka Marija Champpu, która w rundzie wstępnej pokonała 30 rywalek. W rundzie bonusowej musiała jednak uznać wyższość Niemki Anny-Renaty Müller, która wygrała w sumie 29 walk w rundzie wstępnej i trzy w rundzie bonusowej. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Francuzka Emma Servais (29+0 wygranych). Prowadzenie w zawodach objęła Champpu przed swoją rodaczką Sofią Serkiną i Węgierką Anną Zs. Tóth. Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Natalia Dominiak – awansowała na dziesiąte miejsce dzięki rezultatowi 25+3 wygranych pojedynków.

Kombinacja, która została rozegrana jako następna konkurencja, wywróciła klasyfikację do góry nogami. Prowadzenie objęła dziewiąta przed biegiem połączonym ze strzelaniem Frałcowa, zaś na drugie miejsce z 23. awansowała Litwinka Aurelia Tamasauskaite. Podium przed finałową jazdą konną zamykała ubiegłoroczna triumfatorka, Adelina Ibatullina. Na 15. lokatę spadła najlepsza z Biało-Czerwonych, Natalia Dominiak.

W jeździe konnej czysty przejazd zaliczyło siedem zawodniczek, w tym trzy Polki – Katarzyna Ligęza, Aleksandra Sobolewska i Natalia Dominiak (warto zaznaczyć, że wszystkie trzy są reprezentantkami miejscowego ZKS-u). Dla tej ostatniej oznaczało to utrzymanie pozycji najlepszej Polki (w klasyfikacji łącznej zajęła 11. miejsce). Maksymalne wyniki (300 pkt.) uzyskały także Frałcowa, która tym samym przypieczętowała triumf w zawodach, oraz Marina Carrier, która zajęła trzecie miejsce. Rosjankę i Australijkę na podium rozdzieliła Tamasauskaite, która miała na parkurze trzy zrzutki.

W klasyfikacji czwórboju (do lat 19) triumfowała Ibatullina, wyprzedzając Meksykankę Melisse Mireles i Węgierkę Rebekę Péter.Na siódmym miejscu uplasowała się najlepsza Polka, Wiktoria Wierzba. Zawodniczka UKS-u „Ósemka” Starogard Gdański stanęła także dwukrotnie na podium Pucharu Polski – w kategorii do lat 21 rozdzieliła dwie zawodniczki ZKS-u Drzonków, Natalię Dominiak i Magdę Klemczyńską, a w kategorii juniorskiej wygrała przed Aleksandrą Sobolewską (ZKS Drzonków) i Agnieszką Wysokińską (UKS G-8 Bielany Warszawa).

Daniel Ławrynowicz zajął drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Klasyfikację do lat 21 wygrał Andriej Zujew, a do lat 19 Barnabás Burcsik.

Po kombinacji, która otworzyła drugi dzień zmagań, na prowadzeniu znalazł się Andriej Zujew, który o zaledwie punkt wyprzedzał Barnabása Burcsika. Na trzecie miejsce natomiast awansował inny Rosjanin, Aleksander Stepaczew. Daniel Ławrynowicz, który przed tą konkurencją zajmował drugie miejsce, spadł na piątą lokatę, zachowując pozycję najlepszego Polaka.

W jeździe konnej czysty przejazd zaliczyli Zujew, Ławrynowicz, Gerard Machel i Daniel Platek. Dwaj pierwsi znaleźli się dzięki temu na dwóch najwyższych stopniach podium, na najniższym zaś stanął mający jedną zrzutkę Marek Grycz.

W klasyfikacji Pucharu Europy Juniorów w czwórboju zwyciężył Barnabás Burcsik, przed Balázsem Szépem i Gytisem Gudleviciusem. Rozdano także medale Pucharu Polski – wśród młodzieżowców wygrał Ławrynowicz (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia Warszawa) przed Kamilem Kasperczakiem (ZKS Drzonków) i Oskarem Paradowskim (UKS G-8 Bielany Warszawa), a wśród czwórboistów triumfował Paradowski, przed Kasperczakiem i Pawłem Adachem (UKS G-8 Bielany Warszawa).