Puchar Polski w Częstochowie

W dniach 29-30.04 w Częstochowie na obiektach Mosir-u odbyła się 3 edycja Pucharu Polski w trójboju i dwuboju nowoczesnym. Reprezentacja ZKS-u Drzonków w trzynastoosobowym składzie godnie reprezentowała nasz klub podczas dwudniowych zmagań. Rywalizację rozpoczęli trójboiści od pływania na dystansie 200m gdzie najlepiej spisał się Adrian Wiśniewski z wynikiem 2:13’66 a wśród dziewczyn najlepsza okazała się Angelika Stokłosiński uzyskując czas 2:24’08.

       Potem nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów, którego dokonała prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Pani Anna Bajan. Po ceremonii do boju ruszyli dwuboiści gdzie na pływali mieli do pokonania 100m. Wśród chłopców najlepszym okazał się Dominik Bujko z wynikiem 1:03’24 a z dziewczyn Nela Szczur uzyskując czas 1:12’39. W tym czasie trójboiście rozgrywali drugą konkurencje czyli strzelanie. Bezkonkurencyjny okazał się Gerard Machel, który z wynikiem 435 pkt wygrał tę konkurencję w męskiej rywalizacji, zaś w damskiej najlepsza z ZKS-u okazała się Nicola Horbacz, która była trzecia z równie dobrym wynikiem 421 pkt-ów. W tym dniu rywalizacja dobiegła końca, a do zakończenia zawodów pozostało już tylko bieganie w niedzielę. Do ostatniej konkurencji największe szansę na końcowy sukces mieli Gerard i Nicola. Po udanym biegu Gerard wywalczył drugie miejsce co jest najlepszą pozycją tego zawodnika podczas pucharu polski w tym roku. Niestety Nicola walcząca z kontuzją zdołał zająć również dobre szóste miejsce wśród kobiecej rywalizacji. Dwuboiści natomiast zajęli miejsca Dominik Bujko 13 miejsce Paweł Miluch 34 na 69 startujących. Wśród dziewczyn najlepiej zaprezentowały się Martyn Mękalska i Nela Szczur uzyskującą ten sam wynik uplasowały się odpowiednio na pozycjach 21 i 22 trzecią z naszych reprezentantek była Natasz Tomońska, która zajęła 42 lokatę na 66 startujących zawodniczek
     Wszystkim zawodnikom ich rodzicom oraz trenerom prowadzącym (Edyta Małoszyc, Czesław Poźniak, Jarosław Czorniczek, Tomasz Cygański, Janek Korsak ) serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych startach.