Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Dwuboju Nowoczesnym

W dniach 06.05.2017 na obiektach Aqua-Tur przy ulicy Szczecińskiej w Szczecinku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) Zawody rozegrane zostały według regulaminu współzawodnictwa Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego na rok 2017. W imprezie startowały kluby strefy „A” ,w której skład wchodzą 4 województwa (DŚL-LBU-OPO-ZPM) oraz jeden klub z Czech „Dukla Praha” .Łącznie w zawodach wystartowało 42 zawodniczki i 52 zawodników co jest rekordem liczebności.

      Nasz klub reprezentowała 21 osobowa reprezentacja złożona z zawodników rocznika 2005, 2006, 2007, 2008. Organizator zgodnie z komunikatem zawodów nagradzał aż w 6 kategoriach (OPEN czyli bez podziału na wiek oraz w rocznikach 2005-2009) zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.
      Najlepiej zaprezentowali się  Matylda Horbacz (2006) i Kajetan Gontowiuk (2005) wygrywając całe zawody w klasyfikacji OPEN oraz w swoich rocznikach. Na podium znaleźli się też wśród dziewcząt Martyna Miśta (2006) 2 miejsce w OPEN i w roczniku 2006 Julia Wiszniowska (2005) zajęła drugie miejsce w roczniku 2005. W klasyfikacji chłopców na podium znaleźli się Bartosz Jaworski (2005) na miejscu trzecim w roczniku 2005 oraz Dragan Szczur (2006) na miejscu drugim w roczniku 2006. Reszta zawodników i to bez wyjątku poprawiała swoje dotychczasowe rekordy życiowe co również pozwoliła na zajęcie wysokich lokat.
       Organizator również przeprowadziła rywalizacje sztafetową złożoną z ośmiu zawodników lub zawodniczek bez podziału na wiek. Do rywalizacji stanęło aż osiem sztafet z czego dwie nasze sztafety znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta „ZKS Drzonków 1” w składzie Matylda Horbacz, Julia Wiszniowska, Martyna Miśta, Aleksandra Kasperczak, Kamila Dąbrowska, Kamila Mazur, Kajetan Gontowiuk oraz Dragan Szczur a na trzecim Sztafeta ZKS „Drzonków 2” w składzie Oliwia Celuch, Oliwia Sztanga, Tomasz Skoracki, Igor Ułasik, Bartosz Jaworski, Antoni Hołubicki Paweł Urbaniak oraz Borys Sawaściuk.
      Dzięki tak dobrym lokatom klub ZKS Drzonków wygrał klasyfikację generalną zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców oraz klubową
      Rywalizacja przez cały czas trwania zawodów stała na bardzo wysokim poziomie co zostało docenione przez Dyrektora sportowego Polskiego Związku Pięcioboju Now. pana Stanisława Pytla.
      Serdecznie gratuluję rodzicom oraz trenerom Jarosławowi Czorniczkowi, Paulinie Kozłowskiej, Jankowi Korsakowi, którzy na co dzień pracuj z tymi zdolnymi dziećmi
Powodzenia w następnych startach oraz wytrwałości w treningach