Dwa medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

by Tomasz Cygański

W dniach 14-16.07 w Warszawie na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się 23 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Nasz klub reprezentowała 14 osobowa ekipa złożona z 7 dziewcząt i 7 chłopców. Zawodnicy startowali indywidualnie oraz w sztafetach w trójboju i dwuboju. Zawody zaczynali trójboiści w konkurencji indywidualnej od strzelania gdzie najlepiej zaprezentowali się Nicola Horbacz i Gerard Machel uzyskując wynik 425 pkt tarczowych. Następnie wszyscy zarówno dwuboiści jak i trójboiści skierowali się na pływalnie. Pierwsi swoje starty mieli dwuboiści pływający dystans 100m stylem dowolnym. W tej kategorii najlepiej z naszych spisali się Martyna Mękalska uzyskując wynik 1:09’53 oraz Dominik Bujko 1:02’24 zaś najlepiej wśród trójboistów spisali się Angelika Stokłosiński z wynikiem 2:21’12 oraz Adrian Wiśniewski 2:07’66. Ostatnią konkurencją było bieganie dla młodszych 1km a dla starszych 2km . Ostatecznie najlepiej z naszych zawodników wypadli Gerard Machel, który po dobrym biegu awansował na trzecie miejsce wyprzedzając kolegę klubowego Adriana Wiśniewskiego a najlepiej z pani wystartowała Nicola Horbacz plasująca się na 6 pozycji.

Na następny dzień organizator zaplanował sztafety więc po krótkim odpoczynku zawodnicy przystąpili do rywalizacji sztafet. W dwuboju wystawiliśmy dwie sztafet jedną żeńską a drugą męską. Lepiej wystartowały panie które ostatecznie zakończyły zmagania na wysokim 6 miejscu a panowie na 8. Co do startu trójboistów wiązaliśmy wielkie nadziej na końcowy sukces a to z racji bardzo wyrównanego wysokiego poziomu wszystkich naszych zawodników. Nasi zawodnicy postanowili nie zawieść naszych oczekiwań i sztafeta w składzie Nicola Horbacz i Gerard Machel zajęli pierwsze miejsce i tym samym zostali Mistrzami Polski równie dobre miejsce chociaż nie dla samych zawodników bo czwarte zajęli Angelika Stokłosiński i Adrian Wiśniewski.
Wszystkie te sukcesy naszych zawodników walnie przyczyniły się do końcowego sukcesu w klasyfikacji klubowej, w której to zajęliśmy najlepsze miejsce w historii klubu zajmując drugie miejsce (na 19 startujących klubów) ulegając jedynie klubowi ze stolicy. Natomiast w klasyfikacji województw (jedyny klub w województwie) zajęliśmy 4 miejsce rywalizując z województwami gdzie zrzeszonych jest 5 klubów.
Gorąco gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Nie zapominając o trenerach, którzy na co dzień trenują naszą Edyta Małoszyc Czesław Poźniak Jarosław Czorniczek, Janek Korsak oraz Marcin Horbacz. Jeszce raz wszystkim gratulujemy.