Puchar Polski w Pasymiu

by Tomasz Cygański

W dniach 06-08.20.2017 w Pasymiu na ośrodku „Kalwa” który położony jest nad pięknym jeziorem Kalwa, odbył się I Pucharu Polski Juniorów młodszych. Start ten był sprawdzianem dyspozycji zawodników w konkurencjach biegu, pływania i strzelania po wakacyjnej przerwie. Najlepszymi zawodnikami zostali Martyna Mękalska i Adrian Wiśniewski, którzy to zajęli drugie miejsca wśród trójboistów. Bardzo udany występ w debiucie zaliczyła Natasza Tomońska kończąc zawody na wysokiej 7 pozycji.  Równie udanie zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki Matylda Horbacz oraz Martyna Miśta które odpowiednio zajęły 3 i 4 miejsce w klaryfikacji Penta Day. Reszta zawodników pomimo bardzo dobrych wyników w poszczególnych konkurencjach plasowała się na dalszych pozycjach. Aleksandra Kasperczak zajęła 26 lokatą,  Julia Wiszniowska w dwuboju była 22
a Oliwia Celuch 44, Wśród panów najlepiej spisał się Dragan Szczur plasując się na 26 pozycji przed Igorem Ułasikiem, który ostatecznie był 32. I. Gratulujemy zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów.