Aleksandra Sobolewska i Kamil Kasperczak na podium pierwszego Pucharu Polski w Pięcioboju Nowoczesnym

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zakończyła się pierwsza edycja Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w pięcioboju nowoczesnym kobiet i mężczyzn. W imprezie wzięło udział 43 zawodniczki i 48 zawodników z siedmiu krajów.
Wśród kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się aktualna mistrzyni olimpijska Chloe Esposito z Australii, która wyprzedziła na mecie o 10 sekund Niemkę Alexandrę Bettinelli. Miejsce trzecie zajęła zawodniczka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska. Nasza zawodniczka dodatkowo zwyciężyła w klasyfikacji U-22
W klasyfikacji mężczyzn mężczyzn zwyciężył Łukasz Gutkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa, który miejsce na podium wywalczył w ostatniej konkurencji biegu połączonego ze strzelaniem, w której okazał się najlepszy z całej stawki startujących zawodników. Drugie miejsce zajął Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa, a trzecie Dzianis Zeliankevich z Białorusi.
W kategorii U-19 Kamil Kasperczak wywalczył drugie miejsce w zawodach.