Katarzyna Ligęza i Kamil Kasperczak na podium w II Pucharze Polski w Pięcioboju Nowoczesnym

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zakończyła się druga edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym kobiet i mężczyzn. W imprezie wzięło udział 44 zawodniczki i 60 zawodników z dziewięciu krajów oraz z 10 polskich klubów.

Wśród kobiet w kategorii open po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się aktualna mistrzyni olimpijska Chloe Esposito z Australii, która wyprzedziła na mecie o 22 sekundy Białorusinkę Volha Silkinę. Miejsce trzecie zajęła Niemka Rebecca Langher.

W klasyfikacji mężczyzn mężczyzn zwyciężył Alexander Savkin z Rosji. Drugie miejsce zajął Oleksandr Tovkai z Ukrainy, a trzecie Węgier Bence Kardos.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Katarzyna Ligęza i Kamil  Kasperczak. Nasi reprezentanci uplasowali się na podium w kategorii U19. Kamil zwyciężył a Kasia zajęła rugą pozycję.