Igor Powroźnik zwycięzcą w Pucharze Europy

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i rekreacji zakończyły się Międzynarodowe zawody młodzieżowców i Puchar Europy U19. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z Czech, Niemiec, Wegier i Polski.

Wśród kobiet na podium stanęły trzy Niemki. Zwycięzyła Rebecca Langreher, druga była Anna Renata Muller, a trzecia Pia Bukow. Najlepsza Polka Aleksandra Sobolewska z ZKS Drzonków zajęła miejsce 9.

Wśród mężczyzn całe podium zdominowali Wegrzy. Zwyciężył Bence Kardos, drugi był Illes Szabo, a trzeci Balint Bernath. Najlepszy z Polaków Oskar Paradowski z UKS G-8 Bielany Warszawa zajął piątą pozycję.

W Pucharze Europy U19 wygrała Czeszka Katerina Krejci z klubu Dukla Praga, drugie miejsce zajęła Agnieszka Wysokińska z UKS G-8 Bielany Warszawa, a trzecia Węgierka Rita Erdos. Wśród mężczyzn zwyciężył Igor Powroźnik z ZKS Drzonków, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Kamila Kasperczaka i Czecha Jakuba Malecek.