XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Częstochowa 06-08.07 Śląskie 2018

W miniony weekend 06-08.07 w Częstochowie na obiektach miejskiego ośrodka sportu odbyła się OOM w kategorii juniora młodszego w trójboju i dwuboju nowoczesnym. Na najważniejszej imprezie tej części sezonu najlepiej zaprezentował się Adrian Wiśniewski który po dobrym strzelaniu i pływaniu przed ostatnim biegiem zajmował wysoką drugą lokatę. Ustępując jedynie zawodnikowi ze stołecznego klubu Bartoszowi Michalczykowi na 6 punktów. W tym dniu po zaciętej walce nie udało się Adrianowi awansować i ostatecznie zdobył srebrny medal a drugi z naszych trójboistów Dominik Bujko zakończył zawody na miejscu 18. Naszą najlepszą trójboistką została Martyna Mękalska która był 10 Magdalena Pytel 12 a Natasza Tomońska 14. Natomiast w Dwuboju najlepiej wystąpili Nela Szczur, która ostatecznie zajęła 9 miejsce Paweł Miluch był 15 a Julia Wiszniowska 23. Po zmaganiach indywidualnych zawodnicy w dniu następnym przystąpili do rywalizacji sztafet. Jak klub wystawiliśmy trzy sztafety mix w trójboju i jedną sztafetę dziewcząt w dwuboju. Najlepiej zaprezentowała się sztafeta mix w składzie Martyna Mękalska i Adrian Wiśniewski, którym nie wiele zabrakło do brązowego medalu i ostatecznie zajmując czwarte miejsce reszta naszych sztafet zajęła miejsca Magdalena Pytel i Dominik Bujko miejsce 11 i najmłodsza sztafeta tej kategorii w składzie Nela Szczur i Paweł Miluch (obydwoje to dwuboiści) miejsce 12. Jedyna nasza sztafeta dwuboistek w składzie Julia Wiszniowska i Oliwia Celuch finalnie zajęły miejsce 12.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników zaangażowania i walki do końca. Trenerom Marcinowi Horbaczowi, Janowi Korsakowi, Edycie Małoszyc i Czesławowi Poźniakowi poświęconego czasu w jak najlepsze przygotowanie reprezentacji klubu do startu w OOM