MIO – BUENOS AIRES 2018

Dziewiąte miejsce w rywalizacji pięcioboistów na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich zajął Kamil Kasperczak. Reprezentant ZKS Drzonków szczególnie  dobrze spisał się w bonusowej rundzie szermierki.

Pływanie wygrał z czasem 2:00,74 Włoch Giorgio Malan. O 1,21 s wyprzedził on Ahmeda El Gendy’ego, który wysunął się na samodzielne prowadzenie. Za Egipcjaninem w klasyfikacji łącznej plasowali się Rosjanin Jegor Gromadskij i Ukrainiec Jewhen Ziborow. Kamil Kasperczak z wynikiem 2:09,53 zajął 11. miejsce w tej konkurencji i spadł na 10. pozycję w klasyfikacji.

Bonusowa runda szermierki była jednak popisem Polaka – nasz reprezentant wygrał aż pięć pojedynków, dopisując tyleż punktów do swojego dorobku i awansując na dziewiąte miejsce. Prowadzenie zachował El Gendy, powiększając o dwa punkty przewagę nad Gromadskim. Punkt straty do Rosjanina odrobił natomiast Ziborow, który zatrzymał Kasperczaka w marszu po więcej oczek.

Do kombinacji Egipcjanin startował 11 sekund przed Rosjaninem i 29 przed Ukraińcem. El Gendy oraz Gromadskij zachowali swoje pozycje, natomiast Ziborow spadł na dziesiątą pozycję, a brązowy medal wywalczył Francuz Ugo Fleurot. Kamil Kasperczak zakończył zmagania na dziewiątym miejscu, co jest szczególnie dobrym wynikiem, gdyż na trasie biegu skręcił staw skokowy i do końca walczył o pierwszą dziesiątkę.