Od najmłodszych do najstarszych !

W miniony weekend odbyły się 4 imprezy szermiercze z udziałem zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica oraz Zielonogórskiego Klubu Sportowego w Drzonkowie.

W Gliwicach walczyli najmłodsi w turnieju „Szpada z gwiazdką”. W kategorii młodzików Wojciech Marczak wywalczył srebrny medal. Antoni Bednarski w kategorii dzieci zajął trzecie miejsce, Nikola Niesyn 10, a Kornelia Nieczkowska 14.

W Warszawie odbyła się II edycja Pucharu Polski Seniorek i Seniorów. W stawce ponad  200 zawodniczek i zawodników najlepiej zaprezentowali się Apolonia Lenckosz zajmując 39 miejsce  oraz Igor Powroźnik, który uplasował się na miejscu 38.

W Luksemburgu odbył się Puchar Świata Juniorek w szpadzie. W gronie 142 zawodniczek nasze reprezentantki Dominika Pawłowska i Weronika Marucha uplasowały się odpowiednio na 90 i 92 miejscu. Obie zawodniczki z początkiem stycznia 2019 roku jadą na kolejną edycję do Włoch. Głównym celem naszych zawodniczek jest start w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek.

Najstarszy nasz reprezentant trener i za razem zawodnik Pan Mirosław Węcławski w Gdańsku wywalczył tytuł wice mistrza Polski Weteranów. To kolejny sukces naszego starszego zawodnika  na arenach krajowych, który w przyszłym roku będzie startował w zawodach międzynarodowych broniąc barw kraju w głównych imprezach szermierczych.