Pięciobój Nowoczesny – POLISH OPEN II

Znamy zwycięzców drugiej edycji Puchary Polski, który odbył się w Drzonkowie. Udział w zawodach wzięło ponad 100 zawodników z 9 krajów. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w czwórboju i pięcioboju nowoczesnym. Kto zameldował się na podium imprezy?

Sobotnie zmagania rozpoczęły się turniejem szermierczym kobiet, w którym zaprezentowało się 48 pań. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Anna Maliszewska, która odniosła 35 zwycięstw, zdobywając 260 punktów. Taki sam wynik punktowy uzyskała Annika Schleu, reprezentująca Niemcy, przegrywając z Maliszewską w bezpośrednim pojedynku na planszy.

Konkurencję pływacką wygrała Misaki Uchida (Japonia), która dystans 200m pokonała w czasie 2:08,60. Najlepsza z Polek- Marta Kobecka, zajęła miejsce 5 (2:17,20).

Po dwóch konkurencjach w ścisłej czołówce znajdowały się Anna Maliszewska, Marta Kobecka i Natalia Hachulska. Dzięki bardzo dobrym występom podczas jazdy konnej Maliszewska i Hachulska wystartowały na trasę Konkurencji łączonej z odpowiednio 3 i 5 pozycji. Świetna dyspozycja biegowa Anny Maliszewskiej i skuteczne strzelanie pozwoliły jej na finiszowanie na 2 miejscu.

Męska część reprezentacji  Polski od początku świetnie spisywała się podczas turnieju szermierczego oraz pływania. Po dwóch konkurencjach w najlepszej 12 znajdowało się 3 naszych zawodników- Szymon Staśkiewicz, Łukasz Gutkowski oraz Daniel Ławrynowicz. Zwycięzca turnieju szermierczego- Szymon Staśkiewicz bezbłędnie pokonał parcour uzyskując 300 punktów. Ławrynowicz i Gutkowski podczas swoich przejazdów zanotowali po dwie zrzutki, co pozwoliło im zachować wysokie pozycje przed startem laser run. Z numerem pierwszym do konkurencji łączonej przystąpił Szymon Staśkiewicz, mając 5 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Zawodnik ZKS Drzonków nie zdołał utrzymać pozycji medalowej z powodu zbyt wielu błędów na ostatnim strzelaniu.

Walka o zwycięstwo toczyła się między Gutkowskim a reprezantami Czech- Markiem Gryczem oraz Węgier- Bencem Kardos. O kolejności na mecie zadecydowały ostatnie metry. Najszybszy okazał się Węgier.

Już za tydzień w Sofii odbędzie się kolejna edycja Pucharu  Świata w pięcioboju nowoczesnym. Zapraszamy do śledzenia rezultatów  na oficjalnej stronie PZPnow oraz social mediach.