Siedem pozycji na podium w zawodach „Majowych” zawodniczek i zawodników ZKS Drzonków

by Tomasz Cygański

Dziś na obiektach WOSiR w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski zawodników kategorii U17 startujących w trójboju nowoczesnym. Impreza zgromadziła najlepszych juniorów młodszych, którzy rywalizują o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i znajdują się na „ostatniej prostej” przed głównymi imprezami sezonu- Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży oraz Mistrzostwami Europy . Podczas zawodów trójboiści startowali w formule laser run, czyli konkurencji łączonej (bieg i strzelanie). Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Nela Szczur. Zawodniczka ZKS Drzonków do startu w konkurencji łączonej przystąpiła z numerem trzecim, tracąc do prowadzącej po pływaniu Pauliny Myrdy (UKS 48 Częstochowa) 13 sekund. Podczas dwóch pierwszych rund strzelania dystans między tymi zawodniczkami pozostawał bez zmian. Sytuacja zmieniła się podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Nela Szczur, wykonała bezbłędną serię pięciu strzałów i jako pierwsza wyruszyła na trasę biegu. Utrzymała wypracowaną przewagę i osiągając najlepszy rezultat w laser run przekroczyła linię mety jako zwyciężczyni. Paulina Myrda finiszowała na miejscu drugim, brązową medalistą została druga z reprezentantek gospodarzy Aleksandra Kasperczak. Warto dodać, że Ola w obecnym sezonie wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jako dwuboistka.

W kategorii młodzieżowców zwyciężyła Natalia Dominiak, która do konkurencji laser-run wystartowała z duża przewagą. Miejsce trzecie zajęła Katarzyna Ligęza.

W klasyfikacji U19 dziewcząt zwyciężyła Ewa Pydyszewska, przed Julią Dąbrowską oraz Michaliną Wierzbą. Jutro kończą zmagania mężczyźni, którzy rozpoczną od jazdy konnej.

W drugim dniu zawodów do grona medalistów dołączył Gerard Machel, którzy w klasyfikacji juniorów zajął 2 miejsce.