Nela Szczur i Dominik Bujko z medalami XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Za nami starty indywidualne i sztafetowe dwuboistów i trójboistów w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Na podium znaleźli się czołowi zawodnicy klasyfikacji sezonu 2018/2019 HUMMEL CUP.

Znakomicie zaprezentowała się zawodniczka naszego klubu Nela Szczur, która w rywalizacji trójboistek wywalczyła srebrny medal. Zwyciężyła Paulina Myrda w UKS 48 Częstochowa. W tej samej kategorii wiekowej na miejscu 7 zameldował się Dominik Bujko. Najmocniejszy w walce o medale wśród chłopców okazał się reprezentant RTP Victorii Radom Maciej Klimek. Wysoko sklasyfikowany we wszystkich trzech konkurencjach (2 miejsce w strzelaniu, 3 miejsce w pływaniu i 4 miejsce w biegu) odniósł pewne zwycięstwo nad drugim na mecie zawodnikiem MKP Myślibórz, Michałem Jabłońskim. Podium uzupełnił trójboista UKS „Dwójki” Tczew Piotr Ziółek.

W klasyfikacji dwubojowej najwyżej sklasyfikowaną zawodniczkom była Julia Wiszniowska , która uplasowała się na miejscu 10, Aleksandra Kasperczak zajęła miejsce 11, Martyna Miśta 16, a Matylda Horbacz zakończyła zmagania na miejscy 17.

Wśród chłopców Dragan Szczur był 12, Bartosz Jaworski zajął  miejsce 14,a Antoni Hołubicki uplasował się na miejscu 19.  W drugim dniu zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sztafet. Zwycięzcami w konkurencji mix zostali reprezentanci województwa śląskiego w składzie Paulina Myrda i Kajetan Wąsowicz. Bardzo mocni w konkurencji pływackiej i na trasie biegu, pewnie zwyciężyli nad drugimi na mecie zawodnikami województwa lubuskiego, Nelą Szczur i Dominikiem Bujko. Brązowy medal wywalczyli reprezentujący Zachodniopomorskie Julia Zdrzenicka i Michał Jabłoński. Wśród sztafet w dwuboju dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna reprezentantek woj. łódzkiego w składzie Małgorzata Karbownik i Maja Marcinkowska. Najlepsza sztafeta województwa lubuskiego była para Julia Wiszniowska i Matylda Horbacz zajmując 6 miejsce nieznacznie wyprzedzając swoje koleżanka klubowe Aleksandrę Kasperczak i Martynę Miśtę, które zajęły 7 miejsce.

Zdobywcami złotego medalu w zmaganiach sztafet chłopców okazali się zawodnicy reprezentujący woj. łódzkie w składzie Szymon Stanisławski i Kacper Płoszka. Najwyżej sklasyfikowanym teamem lubuskim okazali się Kajetan Gontowiuk i Dragan Szczur, którzy zajęli 8 miejsce. Druga nasza sztafeta w składzie Bartosz Jaworski i Antoni Hołubicki zakończyli rywalizację sportowa na miejscu 10.

W klasyfikacji klubowej nasza reprezentacja zajęła wysokie drugie miejsce. W punktacji  województw miejsce 4. Podczas ceremonii dekoracji ogłoszono również skład reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy U19 i U17 w Kownie na Litwie. Zawodnikami powołanymi do startu w tej imprezie zostali Paulina Myrda, Nela Szczur, Zofia Ciesielska, Maciej Klimek, Piotr Ziółek, Michał Jabłoński i Olaf Paradowski.

Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom i trenerom!