Mistrzostwa Europy Juniorów na Litwie

Julia Dąbrowska, Ewa Pydyszewska, Gerard Machel i Igor Wójcik reprezentowali Polskę w startach sztafetowych dziewcząt i chłopców we wczorajszych zmaganiach w ramach Mistrzostw Europy U19 w Kownie.

Drużyna dziewcząt wywalczyła bardzo wysokie 6 miejsce, czego zasługą był głównie udany start w pływaniu (3 miejsce z czasem 2:10,16) oraz wysoko punktowany laser run (6 miejsce z czasem 13:38,44). Podczas turnieju szermierczego nasze zawodniczki zdobyły 191 punktów (7 pozycja w szermierce). Reprezentantki Polski po dwóch konkurencjach (szermierce i pływaniu sklasyfikowano na miejscu 6. Mimo wcześniej wspomnianego dobrego startu w konkurencji łączonej nie zdołały awansować ale udało im się obronić zajmowane na starcie biegu ze strzelaniem miejsce.
Zwyciężyła reprezentacja Niemiec (Walser/Fernandez), przed sztafetą Czech (Hartmanova/Tomanova) oraz Francji (Castaudi/Mathot).

Sztafeta chłopców, w której Polskę reprezentowali Gerard Machel i Igor Wójcik ukończyła swój start na 8  lokacie. Panowie swój udział w zawodach rozpoczęli świetnym występem na planszy szermierczej. Zajęli czołową 4 pozycję, gromadząc 225 punktów. Równie dobrze spisali się podczas swojego występu na pływalni. Dystans 2×100 metrów pokonali w czasie 1:56,99 osiągając 3 najlepszy wynik. Po dwóch konkurencjach zajmowali 4 miejsce ze stratą 10 sekund do miejsca na podium. Komplikacje pojawiły się podczas ostatniej konkurencji-biegu ze strzelaniem. Czas uzyskany przez Machela i Wójcika (12:07,54) uniemożliwił i m jednak walkę o medal.