ME – Kowno

by Tomasz Cygański

Przez ostatnie dwa dni troje naszych reprezentantów, Ewa Pydyszewska, Michalina Wierzba i Jakub Rogowicz rywalizowało w finale Mistrzostw Europy w kategorii U19. W czwartek odbył się finał dziewcząt, dziś poznaliśmy zwycięzców w kategorii chłopców.

Bardzo dobrze w swoim debiucie w Mistrzostwach Europy zaprezentowała się Michalina Wierzba. Polka osiągnęła 7 czas w konkurencji pływackiej, uzyskując ezultat 2:19,60 i zdobywając 271 punktów. Ewa Pydyszewska, z czasem 2:25,40 uplasowała się w połowie stawki zajmując 18 lokatę. Podczas turnieju szermierczego obie Polki odniosły po 14 zwycięstw i 20 porażek. Ważne było zatem aby podczas rozstrzygającego o ostatecznej klasyfikacji laser run’u powalczyć o awans w stawce. Wierzba i Pydyszewska dobrze spisywały się podczas kolejnych rund strzeleckich. Utrzymywały również mocne tempo biegu, dzięki czemu awansowały i  ostatecznie zajęły odpowiednio 18 i 25 miejsce.
Jakub Rogowicz, który jako jedyny z Polaków przebrnął przez bardzo trudną fazę eliminacyjną, w finałowym starcie finiszował na 23 miejscu. Na dystansie 200 metrów stylem dowolnym osiągnął podobny jak w eliminacjach czas pływania, 2:14,08, otrzymując za niego 282 punkty. Świetnym rezultatem zakończył swój udział w turnieju szermierczym, odnosząc 17 zwycięstw. W ostatniej konkurencji, biegu ze strzelaniem uzyskał 17 czas spośród biorących udział w zawodach 36 zawodników. Metę przekroczył zajmując 23 pozycję.

Gratulujemy zawodnikom udanego debiutu podczas tak ważnej imprezy, jaką są Mistrzostwa Europy. Życzymy aby zdobyte doświadczenie przyniosło sukcesy w kolejnych starach!