MŚ Juniorów i Juniorów Młodszych – SOFIA 2019

by Tomasz Cygański

Jedenastoosobowa kadra zawodników kategorii Juniorów i Juniorów Młodszych będzie reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata, które już jutro rozpoczną się w Sofii. Do udziału w imprezie zgłoszonych zostało blisko 500 zawodników z 40 państw.

W ciągu najbliższych siedmiu dni będziemy śledzić rywalizację najlepszych trójboistów i czwórboistów, którzy powalczą o indywidualne i sztafetowe medale Mistrzostw Świata. Do startu w kategorii Juniorów powołanych zostało pięcioro reprezentantów Polski: Michalina Wierzba, Ewa Pydyszewska, Jakub Rogowicz, Jakub Szmytke i Cyprian Cybulski. Wśród sześciorga trójboistów, którzy wezmą udział w zawodach znaleźli się: Paulina Myrda, Nela Szczur, Zofia Ciesielska, Piotr Ziółek, Michał Jabłoński i Olaf Paradowski. Funkcję kierownika ekipy podczas zawodów pełni trener Mateusz Nowicki, a nad startami naszych reprezentantów czuwać będą dodatkowo trenerzy: Zbigniew Katner, Jan Korsak (czwórbój) i Zbigniew Cielecki (trójbój).

Inauguracyjnym startem będą jutrzejsze eliminacje kobiet kategorii Juniorów Młodszych oraz czwórbojowa rywalizacja mężczyzn w ramach sztafet. Trzymamy kciuki za Paulinę, Zofię i Nelę oraz za sztafetę Juniorów w składzie Jakub Rogowicz i Jakub Szmytke.

Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org.