MŚ – Sofia 2019

by Tomasz Cygański

Czwarty dzień Mistrzostw Świata był dniem eliminacji kobiet w kategorii Juniorów. O awans do finału rywalizowało aż 80 zawodniczek, wśród których znalazły się dwie Polki, Michalina Wierzba i Ewa Pydyszewska.

Tak liczne grono czwórboistek biorących udział w kwalifikacjach zostało podzielone między 3 grupy eliminacyjne. Obydwie Polki wystartowały w grupie C.
Michalina Wierzba rozpoczęła bardzo mocnym pływaniem (2:22,04), jej czas okazał się 5 rezultatem wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Ewa Pydyszewska po pierwszej konkurencji zajmowała miejsce 13 z czasem 2:29,68. Najszybszą czwórboistką grupy C została Włoszka Agnese Petricca.
Nasze zawodniczki świetnie spisały się podczas drugiej z rozegranych konkurencji, szermierce. Pydyszewska pokonała 13 rywalek, uzyskując dzięki temu 210 punktów, Wierzba odniosła 17 zwycięstw a jej wynik 242 punkty został szóstym najwyżej sklasyfikowanym rezultatem.
Do startu w laser run przystąpiły z numerami 2-Wierzba i 10-Pydyszewska. Polki dobrze rozegrały ten wyścig. Michalina startująca z wysokiej pozycji miała możliwość kontrolowania tempa biegu, Ewa uzyskała bardzo dobry, siódmy czas  konkurencji łączonej dzięki czemu awansowała o jedno miejsce i przekroczyła metę na miejscu 9, tuż za koleżanką z reprezentacji finiszującą na 8 pozycji. Obie Polki znalazły się tym samym w gronie najlepszych 36 zawodniczek, które zmierzą się we wtorkowym finale.