MŚ – SOFIA 2019

W eliminacjach do finałowej fazy Mistrzostw Świata w czwórboju nowoczesnym przystąpiło troje naszych reprezentantów: Jakub Rogowicz, Jakub Szmytke i Cyprian Cybulski. Rywalizacja o awans do finału odbyła się w trzech grupach kwalifikacyjnym. W sumie na starcie stanęło aż 85 zawodników, spośród których miejsce w finale zapewniło sobie tylko 36 najlepszych.

Jakub Rogowicz o przepustkę do finału walczył w najliczniejszej, bo 29 osobowej grupie A. Pierwszą rozegraną konkurencją była szermierka, w której nasz zawodnik uzyskał 172 punkty, dzięki pokonaniu 11 przeciwników. Wśród zawodników grupy B walkę o awans stoczyła pozostała dwójka naszych reprezentantów, Jakub Szmytke i Cyprian Cybulski. Lepiej na planszy szermierczej poradził sobie Cybulski, który odniósł 12 zwycięstw, zdobywając 194 punkty. Szmytke pokonał 9 rywali, za co przyznano mu 170 punktów.
W drugiej z rozegranych konkurencji, pływaniu, najszybszym z naszych reprezentantów okazał się Cyprian Cybulski, który w wyścigu pływackim uplasował się na 9 pozycji. Jakub Szmytke w tej samej grupie kwalifikacyjnej zajął 13 miejsce. Jakub Rogowicz, startujący w grupie A, został sklasyfikowany na 20 lokacie.
Po dwóch konkurencjach wszyscy trzej polscy zawodnicy zajmowali miejsca niepromowanie awansem. Ostatnią szansą na odrobienie strat i zajęcie czołowego miejsca miał być laser run. Najlepiej spośród naszych czwórboistów zaprezentował się Jakub Rogowicz, który od początku wyścigu narzucił sobie mocne tempo biegu. Bardzo dobrze spisywał się również na strzelnicy, dzięki czemu po kolejnych rundach biegowych i strzeleckich wyprzedzał kolejnych rywali. Mimo uzyskania 4 najlepszego rezultatu konkurencji łączonej metę przekroczył na 13 miejscu, co niestety nie dało mu awansu. Jakub Szmytke, po kłopotach na strzelnicy zajął 22 pozycję w grupie B, Cyprian Cybulski finiszował na miejscu 15.