Pierwsze zawody w Pięcioboju Nowoczesny po długiej przerwie związanej z Covid-19.

by Tomasz Cygański

Odmrażanie sportu w końcu dotarło i do pięcioboju nowoczesnego. W dniach 21-23 sierpnia na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędą się dwie imprezy – Puchar Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Puchar Polski po raz drugi w tym roku zagości w Drzonkowie. Pierwszą edycję, rozegraną jeszcze przed lockdownem, na początku lutego, wśród pań wygrała Natalia Dominiak. W męskiej rywalizacji w lutym najlepszym z Polaków był Maciej Dukielski.  W zbliżającej się imprezie spodziewany jest również start zawodników i zawodniczek spoza Polski.

W sobotę odbędą się też Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Rozegrane zostaną w formule laser-run. Ciężko przewidywać wyniki w tej kategorii wiekowej, zwłaszcza w obecnych okolicznościach. Wśród dziewcząt na starcie staną zawodniczki znane m.in. ze startów w ubiegłorocznym turnieju Nadziei Olimpijskich – Nela Szczur, Zofia Ciesielska, Aleksandra Kasperczak, Julia Zdrzenicka – czy też najlepsza w dwubojowym rankingu rocznika 2005 Maja Marcinkowska.

W męskiej stawce prowadzącym w rankingu jest Michał Jabłoński, który był najlepszy w swoim roczniku w Nadziejach Olimpijskich, a także wygrał lutowe zawody w Drzonkowie w kategorii junior młodszy. Do jego najgroźniejszych rywali zaliczać się będą m.in. Marcel Walkowiak czy Bartosz Hendrysiak.

Aktualnie zawodniczki i zawodnicy w kategorii seniorów, młodzieżowców oraz juniorów trenują na zgrupowaniu w Spale. Juniorzy młodsi szlifują formę na obozie górskim w Przesiece.

Wojciech Nowakowski

Szczegółowe informacje na temat dwóch imprez są dostępne na stronie Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

www.pentathlon.org.pl