Pięć medali pięcioboistów ZKS-u na MP juniorów i seniorów

by Tomasz Cygański

Złoto, dwa srebra i dwa brązy – to dorobek zawodników ZKS-u Drzonków na rozegranych w ostatni weekend na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego mistrzostw Polski. Po najcenniejszy krążek sięgnęła w rywalizacji juniorek Nela Szczur.

Nela spisała się świetnie w kończącym zmagania czwórboistek laser-runie, podczas którego wyprzedziła broniącą tytułu sprzed roku Ewę Pydyszewską, zgarniając drugi tytuł mistrzyni kraju w ciągu dwóch tygodni (po trójbojowym mistrzostwie wśród juniorek młodszych). Dwa lata starsza zawodniczka klubu-gospodarza imprezy zakończyła starty w mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej ze srebrnym medalem, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Kapała z UKS-u G-8 Bielany Warszawa.

Również rywalizacja juniorów przyniosła srebro ZKS-owi, a to za sprawą Cypriana Cybulskiego, który uległ jedynie Maciejowi Klimkowi z RTP Victorii Radom. Podium uzupełnił najstarszy z uczestników tegorocznych mistrzostw Polski juniorów, Bartosz Michalczyk, dając klubowi z Bielan drugi brąz podczas zawodów w Drzonkowie.

Seniorska rywalizacja dała klubowi z Drzonkowa medal z najmniej cennego kruszcu. Szymon Staśkiewicz do kolekcji, którą rozpoczął złotem w 2008 roku, dołożył już siódmy krążek seniorskich mistrzostw Polski. W rywalizacji ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami przegrał jedynie z Sebastianem Stasiakiem, który swój piąty tytuł mistrzowski zdobył dla KS-u Olimpia Zielona Góra, a także z Łukaszem Gutkowskim, który wywalczył srebro reprezentując Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legię Warszawa.

Miłą niespodziankę swoim trenerom sprawiła Agnieszka Wysokińska – zawodniczka z rocznika 2000 również stanęła na najniższym stopniu podium, ulegając jedynie bardziej doświadczonym Annie Maliszewskiej, która podobnie jak jej klubowy kolega wywalczyła piąte złoto na krajowym podwórku wśród seniorek, oraz wracającej po rocznej przerwie na podium Marcie Kobeckiej z UKS-u „Kapry-Armexim” Pruszków.

Rywalizacja w Drzonkowie, w której ZKS był najliczniej reprezentowanym polskim klubem, odbywała się także w kategorii międzynarodowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasze juniorki, które przegrały wyłącznie z Czeszką Barborą Hartmanovą.

Wojciech Nowakowski