Po medale MP do Drzonkowa

by Tomasz Cygański

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego ponownie będzie gościł zawody w pięcioboju nowoczesnym. W tym tygodniu odbędą się mistrzostwa Polski juniorów w sztafetach oraz indywidualne młodzieżowe mistrzostwa Polski (U24).

Na starcie zawodów czwórbojowych, które zaplanowane są na piątek, stanie 16 sztafet mieszanych. Dla części zawodników (rocznik 2002) będą to ostatnie zawody mistrzowskie w tej kategorii wiekowej, dla niektórych z kolei będzie to okazja do powiększenia swojego dorobku medalowego w tym roku – indywidualne mistrzostwa Polski juniorów odbyły się w Drzonkowie na początku września, natomiast wielu zawodników spośród tych, którzy staną na starcie w piątek, zdobywało też medale mistrzostw Polski juniorów młodszych, zarówno w sierpniu w Drzonkowie w formule laser-run, jak i dwa tygodnie temu w Konstantynowie Łódzkim w formule OOM.

Zawody młodzieżowców pierwotnie miały być rozłożone na cały weekend. Ostatecznie jednak cała stawka 25 zawodników i zawodniczek zaprezentuje się w sobotę, przy czym część jazdy konnej rozegrana zostanie już w czwartek wieczorem.

Wojciech Nowakowski