Podwójny medal w sobotę – ME U24

Srebro indywidualne Łukasza Gutkowskiego oraz złoto w drużynie z Kamilem Kasperczakiem i Danielem Ławrynowiczem – to najlepsze wyniki Polaków podczas rywalizacji mężczyzn na mistrzostwach Europy U24 w pięcioboju nowoczesnym.

Dzień w Drzonkowie rozpoczął się świetnie dla Gutkowskiego i Kasperczaka, którzy zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce w pływaniu. Najlepiej jednak z tą konkurencją poradził sobie Władysław Czekan – Ukrainiec uzyskał czas 2:00,45, o 0,08 s wyprzedzając Bence Kardosa. W szermierce pierwsze miejsce zajął inny z reprezentantów Ukrainy, Kyrym Szechamametiew, który w rankingowej rundzie odniósł aż 29 zwycięstw. Po dwóch konkurencjach on i jego koledzy z reprezentacji zajmowali trzy z pierwszych czterech miejsc, przedzieleni jedynie Kardosem. Eliminacja na skutek błędu podczas rozgrzewki Czekana znacznie jednak skomplikowała im walkę o drużynowe złoto – do laser-runa przystępowali z 32 sekundami przewagi nad Polakami.

Ostatecznie Szechmametiew spadł w tej konkurencji na piąte miejsce, złoto trafiło za to do Kardosa, a srebro do Gutkowskiego. Walka o brąz pomiędzy Markiem Gryczem a Kamilem Kasperczakiem rozstrzygnęła się na ostatnim strzelaniu, na korzyść kończącego wiek młodzieżowy (U24) reprezentanta Czech, natomiast brązowemu medaliście młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires pozostało tym razem najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. Niedosyt jednak wypełniło złoto drużynowe, do którego przyłożył sporą cegiełkę, wyprzedzając prowadzącego po trzech konkurencjach Szechmametiewa. Daniel Ławrynowicz ukończył zawody na siódmym miejscu, a na 17. uplasował się klubowy kolega Kasperczaka z goszczącego mistrzostwa ZKS-u Drzonków, Filip Olejnik.