Ewa Pydyszewska i Dominik Bujko Mistrzami Polski U19

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w sztafetach mieszanych. Na starcie dzisiejszej rywalizacji stanęło 16 sztafet z 10 klubów z całej Polski.

Po pierwszej z rozegranych konkurencji szermierce na pozycji lidera znajdowała się sztafeta ZKS Drzonków 2 w składzie Ewa Pydyszewska i Dominik Bujko. Zwyciężyli aż 24 z 32 pojedynków uzyskując 271 punktów. Drugą najskuteczniejszą na planszy sztafetą okazali się Wiktoria Pruszyńska i Tomasz Dudziński reprezentujący klub UKS G-8 Bielany Warszawa. Zwycięstwem zakończyli 21 walk. Miejsce trzecie w szermierce należało do Adrianny Kapały i Bartosza Michalczyka (UKS G-8 Bielany 1 Warszawa), którzy zadali 17 trafień.    W drugiej konkurencji na pozycji lidera umocniła się para Pydyszewska/Bujko. Osiagnęli trzeci najlepszy rezultat tej konkurencji (1:59,51). Zwycięzcami pływania zostali Małgorzata Karbownik i Maciej Klimek z czasem 1:52,42. Miejsce drugie na 2x10m stylem dowolnym zajęli Wiktoria Pruszyńska i Tomasz Dudziński (1:57,96).     Z numerem 1 na trasie laser run’u z ponad 17-sekundową przewagą ruszyła Ewa Pydyszewska. Z miejsca drugiego ruszyła Wiktoria Pruszyńska , a 30 sekund później na pierwszą rundę biegu wyruszyła Małgorzata Karbownik. Ewa Pydyszewska prezentująca wysoką dyspozycję strzelecką bardzo szybko opuściła swoje stanowisko utrzymując bezpieczną przewagę nad goniącymi ją zawodniczkami. Po przekazaniu zmiany męskiej części sztafety na miejscu pierwszym znajdował się Dominik Bujko, na drugiej Tomasz Dudziński, a na miejscu trzecim Bartosz Michalczyk. Bardzo skuteczne strzelanie w wykonaniu Dominika Bujko pozwoliło mu wybiec na ostatnia pętlę wyścigu ze 100m przewagą nad Tomaszem Dudzińskim. Do ostatnich metrów nie oddał prowadzenia przypieczętowując zwycięstwo sztafety ZKS Drzonków w mistrzostwach Polski do lat 18. Srebrnymi medalistami dzisiejszej rywalizacji została sztafeta UKS G-8 Bielany 3 (Wiktoria Pruszyńska i Tomasz Dudziński)     Bardzo zacięta walka o miejsce trzecie toczyła się między sztafetami Szczur/Cybulski, Karbownik/Klimek i Kapała/Michalczyk. Ostatecznie brązowymi medalistami zostali Nela Szczur i Cyprian Cybulski z ZKS Drzonków. Gratulujemy zawodnikom i trenerom!