Michał Jabłoński – zwycięzcom zawodów w Spale!

Dziewczęta i chłopcy kategorii U17 rywalizowali dziś na obiektach Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale o medale imprezy z cyklu Nadzieje Olimpijskie, której już po raz trzeci gospodarzem jest Polska.

Do walki o medale przystąpili zawodnicy i zawodniczki z Czech i Polski. Impreza rozpoczęła się konkurencją pływacką podczas której trójboistki i trójboiści mieli do pokonania dystans 200m stylem dowolnym. Zwyciężczynią wyścigu została Karina Łysakowska, która osiągnęła czas 2:09,34. Tuż za nią do mety dopłynęła Małgorzata Karbownik (2:10,32). Trzeci najlepszy czas pływania należał do Antoniny Sulak (2:15,34). Najlepszym podczas pływania trójboistą okazał się Hubert Skibiak, a jego czas 1:57,83 był o prawie 1,5 sekundy lepszy od rezultatu Stepana Surmy z Czech (1:59,44). Autorem trzeciego rezultatu został Artur Arent, który wyścig ukończył z czasem 2:04,81.
Konkurencja łączona biegu ze strzelaniem (3x800m + 3 serie strzeleckie) przyniosła bardzo dużo zmian w klasyfikacji generalnej. Do walki o medale włączyły się zawodniczki z odleglejszych miejsc zajętych w pływaniu. Z numerem 1 na trasę wyruszyła Małgorzata Karbownik, z 2 Pola Wolska , a z numerem 3 Maja Marcinkowska. Już po pierwszym strzelaniu dystans do czołówki zmniejszyły Nela Szczur (nr 9), Lucie Hlavackova (nr 12). Bardzo dobrze radziła sobie również Katarzyna Dębska startująca z miejsca 11. O kolejności na mecie zadecydowało ostatnie 200-metrowe okrążenie. bardzo mocno finiszująca Czeszka wyprzedziła Nelę Szczur i uzyskawszy bezpieczną przewagę przekroczyła metę jako pierwsza. Srebrny medal wywalczyła Nela Szczur, a brąz Małgorzata Karbownik.
Podobnie jak u dziewcząt to konkurencja łączona przyniosła sporo emocji i ciekawych rozstrzygnięć. Jako pierwszy na pierwsze strzelanie wybiegł Hubert Skibiak. Z numerem 2 do wyścigu przystąpił Czech Stepan Surma a 11 sekund za nim wystartował Artur Arent. Jako 4 do laser runu przystąpił Michał Jabłoński, mający 21 sekund straty do lidera po pływaniu. Już podczas pierwszej wizyty na strzelnicy różnice miedzy zawodnikami z czołowej piątki znacznie się zmniejszyły. Bardzo mocno biegnący Michał Jabłoński i Marcel Walkowiak przesunęli się na miejsca w ścisłej czołówce. O medale rywalizowali z Czechem Surmą. Bardzo skuteczne strzelanie i świetny finisz w wykonaniu Michała Jabłońskiego (najlepszy czas laser runu-8:18,28) przypieczętowały jego ostateczne zwycięstwo. Jako drugi, linię mety przekroczył Marcel Walkowiak a trzecie miejsce wywalczył Stepan Surma.