10 medali Pięcioboistów z Drzonkowa

by Tomasz Cygański

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w sztafetach mieszanych oraz międzynarodowe zawody z cyklu Nadzieje Olimpijskie. Na starcie rywalizacji stanęło przeszło 150 zawodniczek i zawodników z Czech oraz 10 klubów z całej Polski.  W pierwszym dniu MP Juniorów w konkurencji mix, Ewa Pydyszewska i Dominik Bujko stanęli na najwyższym podium zdobywając tytuł mistrza Polski.  Bardzo zacięta walka o miejsce trzecie toczyła się między sztafetami Szczur/Cybulski, Karbownik/Klimek i Kapała/Michalczyk. Ostatecznie brązowymi medalistami zostali Nela Szczur i Cyprian Cybulski z ZKS Drzonków.

NADZIEJE OLIMPIJSKIE

Dziewczęta i chłopcy kategorii U17 rywalizowali na obiektach Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale o medale imprezy z cyklu Nadzieje Olimpijskie, której już po raz trzeci gospodarzem jest Polska. W konkurencji indywidualnej zwyciężył Michał Jabłoński , a Nela Szczur uplasowała się na miejscu drugim. Podczas drugiego dnia zawodów o medale rywalizowały zawodniczki i zawodnicy startujący w kategorii do lat 18. Bezkonkurencyjna okazała się ponownie Ewa Pydyszewska pewnie zwyciężając w imprezie. Jej młodsza koleżanka klubowa Nela Szczur zajęła 3 miejsce. Najlepszym z naszych zawodników okazał się Cyprian Cybulski, który był najwyżej sklasyfikowany z zawodników krajowych i zajął miejsce 6. Dominik Bujko zakończył zmagania na miejscu 9. Ostatni dzień zmagań w Spale przyniósł kolejne trofea dla naszych zawodniczek i zawodników. Ewa Pydyszewska i Cyprian Cybulski uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji sztafet mieszanych w czwórboju nowoczesnym. Michał Jabłoński wraz z Małgorzatą Karbownik  wygrał w klasyfikacji sztafet mieszanych w kategorii juniorów młodszych. Maja Marcinkowska z Marcelem Walkowiakiem zajęli drugą pozycję, Julia Zdrzenicka wraz z Hubertem Skibiakiem zakończyli zmagania na miejscu trzecim.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom oraz szkoleniowcom gratulujemy.