Pięciobój otwiera rok 2021 w Drzonkowie

by Tomasz Cygański

Pierwszy w roku 2021 Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym zostanie rozegrany w najbliższy weekend na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Zawody ze względu na pandemię odbędą się bez udziału publiczności.

Sytuacja epidemiologiczna na świecie i związane z nią obostrzenia w przemieszczaniu się mocno przetrzebiły spodziewaną stawkę uczestników Pucharu Polski. Oprócz Biało-Czerwonych w Drzonkowie zameldują się jedynie reprezentanci Czech i Węgier, na których tle krajowa czołówka będzie mogła porównać się po okresie przygotowawczym.

Dla Polaków będzie to pierwszy kontrolny start przed sezonem olimpijskim. Zawodnicy kadry narodowej przygotowujący się do walki o występ w Tokio (na razie kwalifikację wywalczył jedynie szósty zawodnik mistrzostw Europy, Łukasz Gutkowski) pod koniec lutego udadzą się do Budapesztu na tradycyjnie rozgrywane również w hali zawody otwierające zazwyczaj sezon międzynarodowy.

Puchar Polski miał być też ostatnim sprawdzianem dla młodzieżowców i juniorów przed mistrzostwami świata w ich kategoriach wiekowych. Decyzją Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego czempionat w Alexandrii przeniesiono jednak na lipiec. Tym samym najbliższą imprezą docelową dla czwórboistów i trójboistów stały się mistrzostwa Europy w Caldas da Rainha, które są zaplanowane na pierwszą połowę czerwca.

Wojciech Nowakowski