Puchar Polski Juniorów Młodszych – podsumowanie.

by Tomasz Cygański

W sobotę 20 marca w Drzonkowie odbył się pierwszy Puchar Polski juniorów młodszych w trójboju i dwuboju nowoczesnym. Zawodników i zawodniczki klasyfikowano w kategoriach U16, U14 i U12.

Wśród najstarszych chłopców, rywalizujących w formacie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najlepsi okazali się zawodnicy UKS-u Gromik Gdynia – Krystian Trepczyk i Borys Gawłowski. Na trzecim miejscu uplasował się Alexander Lewandowski z ZKS-u Drzonków, a jego klubowi koledzy, Jan Sikora, Adam Machaj, Antoni Hołubicki i Dragan Szczur, zajęli miejsca 5-8. Wśród dziewcząt do klubu-gospodarza zmagań trafiło najwyższe trofeum – zwyciężczynią rywalizacji trójboistek została bowiem Matylda Horbacz, wyprzedzając Maję Szondelmajer z MKP Myślibórz i Liwię Olczak z UKS-u 5 Konstantynów Łódzki.

W rywalizacji U14 chłopców również na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik Gromika Gdynia, Igor Mentel. Podium uzupełnili dwaj reprezentanci klubów warszawskich – Adam Dąbrowski z UKS-u G-8 Bielany oraz Bartosz Jarecki z UKS-u 48. W młodszej kategorii wiekowej dwuboistów dominowali zawodnicy ZKS-u Drzonków – Wojciech Kurianowicz jako jedyny z rocznika 2011 uplasował się w czołowej trzydziestce całych zawodów, pewnie wygrywając wśród chłopców poniżej lat 12, zaś na kolejnych miejscach uplasowali się Tymoteusz Krawczyk, Kamil Stasiński, Michał Jaworski, Wojciech Królik, Miłosz Turzański i Maciej Ignaszak.

Zmagania dwuboistek wygrała Hanna Jakubowska ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legii Warszawa, a na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka, Maja Bieniecka. Podium kategorii U14 uzupełniła Zuzanna Gradoń z UKS-u Orka Częstochowa. Jej młodsza siostra, Maja okazała się najlepsza w kategorii U12, stając na podium obok dwóch zawodniczek z UKS-u 48 Warszawa – Zofii Balaban, jedynej uczestniczki sobotnich zawodów urodzonej w 2012 roku, a także Marty Kabały. Tuż za podium sklasyfikowana została najlepsza z reprezentantek ZKS-u, Kornelia Dudziak.

Kolejna edycja Pucharu Polski tych roczników zaplanowana jest na poświąteczny weekend w Konstantynowie Łódzkim.