Puchar Polski w Pięcioboju Nowoczesnym

by Tomasz Cygański

W miniony weekend na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbył się trzeci w tym roku Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach wzięli udział również sportowcy zza granicy.

Zagraniczni goście zdominowali rywalizację seniorską. U panów wygrał Niemiec Marc Spletzer przed swoim rodakiem, Moritzem Klinkertem oraz Manuelem Padillą. Rodaczka Meksykanina, Mayan Oliver, powtórzyła sukces z marcowej edycji Pucharu Polski, ponownie stając na najwyższym stopniu podium, tym razem w towarzystwie Litwinki Elzbiety Adomaitytė oraz reprezentującej Łotwę Kateřiny Krejči. Spośród Polaków najlepsi okazali się Jakub Rogowicz i Michalina Wierzba – zawodnik UKS-u G-8 Bielany Warszawa do ostatnich metrów finałowej konkurencji bronił swojej pozycji przed starszym kolegą z klubu, Jarosławem Świderskim, podium zaś uzupełnił Cyprian Cybulski z ZKS-u Drzonków; u pań z kolei startująca w barwach warszawskiej Legii Wierzba pokonała Adriannę Kapałę z G-8 oraz najlepszą reprezentantkę klubu-gospodarza zawodów, Ewę Pydyszewską.

Kapała triumfowała za to w kategorii czwórboistek, plasując się przed Zofią Ciesielską z UKS-u Dwójki Tczew oraz Pauliną Myrdą, reprezentantką Legii. Wśród mężczyzn Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Moritza Klinkerta – obok Niemca na podium stanęli Olaf Paradowski z G-8 i Michał Jabłoński z ZKS-u. Gospodarze mogli jednak cieszyć się z wyników trójbojowych – Maja Marcinkowska po świetnym występie w laser-runie odrobiła straty z basenu i wyprzedziła Małgorzatę Karbownik, zajmując pierwsze miejsce. Podium uzupełniła koleżanka Karbownik z warszawskiej Legii, Pola Wolska. Wśród chłopców z kolei triumfował Szymon Stanisławski – reprezentujący barwach MKS-u Jedynki Łódź, trenujący jednak na co dzień w drzonkowskim OSSM-ie. Podobnie jak Marcinkowka, Stanisławski podczas biegu ze strzelaniem odrobił straty, biorąc rewanż na Lukasie Gaudiesiusie – Litwinie, z którym przegrał podczas marcowych zawodów w Drzonkowie. Najniższy stopień podium zajął z kolei zawodnik Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legii, Igor Radomyski.

Wojciech Nowakowski