W Drzonkowie powalczą o mistrzostwo Polski i Puchar Europy

by Tomasz Cygański

Pierwsza w tym roku impreza mistrzowska – mistrzostwa Polski U17 – odbędzie się w piątek w Drzonkowie. W weekend natomiast na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego przedstawiciele pięciu krajów powalczą w Pucharze Polski i Pucharze Europy Juniorów.

Spośród krajowych zawodników w Drzonkowie zabraknie jedynie Anny Maliszewskiej, Sebastiana Stasiaka i Łukasza Gutkowskiego, którzy w tym czasie rywalizować będą w finale Pucharu Świata w węgierskim Székesfehérvár. Poza nimi jednak cała krajowa czołówka walczyć będzie o miejsce w składzie na mistrzostwa świata, które za ok. miesiąc odbędą się w Kairze. Gościnnie zobaczymy też reprezentantów Czech, Litwy, Niemiec i Węgier. Zwłaszcza młodzi reprezentanci tych państw będą prezentować się w rywalizacji w Pucharze Europy Juniorów – pierwszej imprezie tego typu od wybuchu pandemii.

Tradycyjne zawody majowe to też okazja dla trójboistów do walki o pierwsze w tym roku medale mistrzostw Polski. Piątkowe mistrzostwa rozegrane zostaną w formule laser-run – podobnie jak zmagania w tej kategorii wiekowej, które śledziliśmy równolegle z poprzednimi trzema edycjami seniorskiego Pucharu Polski. Dla zawodników będzie to też walka o miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata i Europy juniorów, które odbędą się odpowiednio w Aleksandrii (lipiec) i Caldas da Rainha (sierpień-wrzeseń).

Wojciech Nowakowski

Time-Schedule-MAJOWE

PROGRAM-ZAWODÓW-MP-U17